Houpací síť uklidní hyperaktivní děti, pomáhá při nespavosti

Houpací síť si můžete pořídit prakticky na jakoukoliv zahradu
📷
Další 4 fotografie v galerii
 Exterier 
17. května 2020 10:37 / Depositphotos
  0   0
Houpání má uklidňující účinky na lidskou mysl. Taková houpací síť je naprosto nenáročná na jakýkoliv prostor. A dovolit si ji může každý. Stačí si jen správně vybrat.

Asi není dítě, které by nemělo rádo houpačku. Jakoukoliv. Dokonce i narozená miminka milují houpání, ať už v náručí nebo speciálních závěsných houpačkách. Dokáží je skvěle uklidnit. Proč si tento relax nedopřávat i v dospělosti? Stačí sí pořídit klasickou houpací síť a užívat si chvíli pohody. 

Stojan nebo větve

Houpání si může užít naprosto každý. Nepotřebujete k tomu ani velkou zahradu. Příjemné posezení nabízí houpací křesla, k jejichž zavěšení stačí jen jedna pořádná větev, případně kovový stojan, který můžete libovolně umístit třeba i na terasu. 

Z čeho jsou

Většina houpacích sítí je tkána z příjemného lehkého polyesterového vlákna nebo z bavlny. Nemusí jít nutně opravdu o síť, ale využít můžete také klasickou textilii, která je ještě pohodlnější. Abyste mohli v klidu relaxovat a nemuseli si dělat zbytečné starosti s každodenním uklízením, je dobré zvolit síť z voděodolného a rychleschnoucího materiálu. Kromě materiálů udává každý výrobce také nosnost sítě, takže si vybere určitě každý.

Zdravotní benefity

Jak už bylo výše zmíněno, houpání přínáší kromě uklidňujícího efektu také celou řadu zdravotních benefitů. A těch není zrovna málo.

Hlavní výhody

  • Vyvolává pocity pohody a vnitřního klidu, odstraňuje svalové a psychické napětí.
  • Umožňuje dynamický způsob sezení.
  • Zrychluje usínání a prohlubuje spánek.
  • Zvyšuje inteligenci (zvláště v raném věku poskytuje důležité podněty pro rozvoj mozku).
  • Uklidní i hyperaktivní děti. 

Hlavně bezpečná

Houpací síť potěší určitě také děti, takže při jejím výběru myslete také na bezpečnost. Proto síť nezavěšujte nikdy příliš vysoko, aby se při případném pádu nemohlo nikomu nic stát, a hlavně ji opravdu dobře bezpečně zajistěte. Stejně tak dodržujte maximální váhu sítě, zvlášť tehdy, pokud bude na ní řádit více dětí. Věřte, že pro ně to bude obrovská zábava. Houpání si můžete užít také doma. Stačí si pořídit závěsné křeslo. Jak vybrat to vhodné, jsme psali zde.

Šárka Sokolská | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Věda & Vesmír

Antarktida byla pravděpodobně objevena ještě tisíc sto let předtím, než ji našli západní dobyvatelé

Tech

Toto je nejmenší implantovatelný čip na světě. Sloužit má především v medicíně

Dům a zahrada

Postavit ohniště není žádný problém. Musíte dodržet jen pár zásad

Zavřít reklamu