Hrášek jako pnoucí okrasná balkonovka. I při minimální péči se odvděčí sladkou úrodou

 Exterier 
08. května 2020 12:17 / Šárka Sokolská
  0
📷
4 fotografie v galerii
Sladkému hrášku odolá málokdo Internet
Málokdo dokáže odolat zelenému sladkému hrášku. Jeho pěstování se nemusíte vzdávat ani tehdy, pokud bydlíte v bytě s balkonem. Naopak. Získáte tím pěknou okrasnou rostlinu.

Jaro, to je ideální čas vrhnout se na zahradničení. Nemáte vlastní zahradu? Nevadí. Bohatě vám postač malý balkon nebo francouzské okno. A pokud vám nechybí chuť, odhodlání a trpělivost, můžete si snadno vypěstovat třeba tolik oblíbený a chutný hrášek. Další výhodou je, že si sami můžete určit, kam se bude pnout a klidně si z něj můžete vytvořit zábradlí, zeď či zástěnu.

Nenáročný a sladký

Výhodou hrachu je, že roste závratnou rychlostí a i při minimální péči se vám odvděčí sladkou úrodou. Na jeho pěstování potřebujete kromě semínek také středně hluboký truhlík, eventuelně i pěstební pytel. Hrášek vysévejte zhruba 5 cm hluboko a ve stejně dlouhém odstupu. Jakmile vám začne růst, sežeňte mu dobrou oporu.

Z provázků nebo týpí

Nejjednodušší a nejlacinější je vytvořit oporu z větviček. Mohou to být větvičky a větve po prořezávce stromů, vrbové větvičky, ale i větve z různých listnáčů, smrkové apod. zkrátka co dům dá. Větvičky zapíchejte přímo k mladým rostlinám, umísťujte je dostatečně hustě. Stejně tak můžete k hráškům zatlouct vysoké tyčky a kolem nich natáhnout provázek. K netradiční opoře patří týpí, kolem něho můžete vodorovně natáhnout provázky. 

Jako okrasná rostlina

Hrášku můžete dát punc okrasné pnoucí rostliny. Stačí jej zasadit do hlubšího závěsného truhlíku a nechat jej pnout se dolů po zdi. Uvidíte, jak vám balkon zkrášlí a navíc vám hrášek nezabere moc místa. Věděli jste, že si snadno na balkonu můžete vypěstovat také brambory a rajče dohoromady? Jak pěstovat rostlinu TomTato, jsme psali zde.

Reklama
Nejčtenější články
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Hvězda Modré laguny odhalila, že byla sexuálně napadena hollywoodským manažerem. Přes třicet let se o tom...

Styl

Středomořská strava prokazatelně snižuje riziko vzniku mnoha závažných onemocnění

Tech

Rusko vzkřísilo muzejní obrněné transportéry BTR-50P. Jejich bojeschopnost je ale pochybná