Jak si udržet voňavé prádlo ve skříni i dlouhé týdny

 Tipy a inspirace 
02. května 2020 14:55 / Šárka Sokolská
  0
📷
4 fotografie v galerii
Nechejte váš oblíbený parfém, aby provoněl celý váš šatník Depositphotos
Také se vám často stává, že uložíte své čisté voňavé prádlo do šatní skříně a za pár dnů už z ní není cítit nic? Poradíme vám, jak si skříň opravdu udržet voňavou na dlouhé týdny.

Není nad vůni oblíbené aviváže nebo parfému. Jenomže obojí má jednu nevýhodu. Aroma nevydrží věčně. Řešením je koupit si v drogerii vonný závěs nebo sáček do prádla. Ale některé jsou drahé a ne každému se může líbit nabízené aroma. Pokud chcete, aby skříň voněla oblíbeným parfémem, nezbývá vám nic jiného, než si jej vyrobit sami. Navíc je to opravdu skoro "za hubičku".

Skříň plná oblíbeného parfému 

Toužíte-li po tom, abyste při každém otevření skříně cítili svůj oblíbený parfém, je to jednoduché. Sežeňte si kousek vaty nebo plsti, tedy materiál, který bude dobrým nosičem vůně. Na něj nastříkejte svůj oblíbený parfém a vložte jej do skříně, například na dno skříně, do šuplíku nebo poličky. Pokud máte po ruce starou záclonu, můžete si z ní ušít malý pytlík, do něj vložit vonnou vatu a zavěsit ve skříni. Podobným způsobem můžete postupovat také se svou oblíbenou aviváží. Zhruba jednou do týdne je potřeba vůni obnovovat. 

Domácí vonný sáček

Jestli se nebojíte trochu experimentovat a zahrát si tak trochu na parfuméra, můžete si aroma do skříně vyrobit i sami. 

Ingredience

  • 2 cm zázvoru
  • 1/2 citronu nebo limetky
  • 1 stonek citronové trávy
  • 200 mililitrů vody
  • vata

Zázvor nastrouhejte na jemno, citron nakrájejte na kostky a společně s citronovou trávou vložte do hrnce. Nemáte-li doma čerstvou citronovou trávu, můžete použít také esenciální olej, který lze využít také při přípravě prostředku proti komárům. Více na toto téma jsme psali zde. Zalijte vodou, přidejte citronovou trávu a nechejte dvě až tři minuty vařit. Vychladlou směs přeceďte a do roztoku namočte pár kousků vaty, lehce vyždímejte, aby z ní nekapala tekutina, a dejte do skříně. Vůně zázvoru v kombinaci s povzbuzujícím citronem vám pomůže zlepšit náladu a dodá vám energii. Zhruba po týdnu až dvou je potřeba aroma opět obnovit.

Bylinky i proti molům

Milovníci bylinkových vůní mohou získat kromě krásné provoněné skříně také účinný prostředek proti šatním molům. Do malého pytlíku můžete vložit například mařinu vonnou, rozmarýn, vratič či sušenou pomerančovou kůru. Molům také nevoní levandule, pelyněk nebo chmel. Nemáte–li zrovna po ruce žádnou z těchto rostlin, postačí vám kousek mýdla nebo prací prášek. Moli si potom návštěvu vaší skříně dobře rozmyslí.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Manželství Radky Třeštíkové nepřežilo poslední lockdown. Po rozchodu vydala spisovatelka knihu o...

Styl

Kdy je čas na první kosmetiku a kdy je vhodné aby se malé slečny začaly líčit

Dům a zahrada

Naučte se v obchodě poznat zdravou vánoční hvězdu a vyhněte se chybám, kvůli kterým květina mnohdy...

Zavřít reklamu