Brambory nemusí být jen k jídlu. Uplatníte je při lyžování i úklidu

Nepodceňujme brambory - umí toho spoustu
📷
Další 3 fotografie v galerii
 Tipy a inspirace 
05. prosince 2017 07:45 / Pixabay
  0   0
Brambory nám mohou usnadnit práci v domácnosti. V kuchyni je umíme upravit na sto způsobů, ale napadlo vás někdy krmit bramborou pelargonii nebo vylákat nezvanou housenku?

Nejčastěji využíváme brambory jako přílohu k hlavnímu chodu. Brambory nám také mohou zachránit pokaženou polévku, když to přeženeme se solí.

Pokud vám při dochucování ujela ruka, ještě není nic ztraceno. Stačí do vroucí polévky přidat pár velkých kusů brambor. Ty do sebe po deseti minutách vaření nasáknou přebytečnou sůl. Po vytažení brambor je polévka zachráněna. Kromě využití v kuchyni pro vás máme pár dalších tipů, které vám usnadní práci v domácnosti.

Pozvěte housenky na hostinu

  • Při strouhání mrkve mohou vaše ruce dostat sytě oranžovou barvu. Jednoduše si ruce vyčistíte, když v nich promnete syrovou bramboru.

  • Navštívily vaše pokojové rostliny nezvané housenky a ničí jejich kořínky? Zbavíte se jich bez křičení i bez chemie. Kolem rostliny položte na hlínu syrové plátky brambor nebo zbylé slupky. Tato potrava vyláká housenky na povrch, pak je stačí jen posbírat.

Nakrmte bramborou vaši pelargonii

  • Pokud rádi pěstujete pelargonie, tak můžete podpořit výživu jejich řízků při sazení. Do brambory udělejte dírku a do ni vložte stonek pelargonie. Bramboru i se stonkem zasaďte. Pelargonie získá z brambory důležité živiny potřebné ke svému růstu.

  • Po uvaření brambor můžete využít zbylou vodu pro vaše stříbrné nádobí. To ponořte asi na 2 hodiny do vody od brambor. Po vytažení nádobí opláchněte a přeleštěte utěrkou. Po zmatnění by nemělo být ani stopy, stříbrné nádobí bude opět zářit.

  • Brambory se dají využít i při sportu, přesněji při lyžování. I když v dnešní době existuje spousta prostředků proti zamlženým brýlím, nabídneme vám jeden přírodní. Po lyžařských brýlích přejeďte syrovou bramborou, budete mít zajištěný výhled bez zamlžených skel.
Marcela Plachá | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Věda & Vesmír

Průměrná délka života člověka roste. Vědci ale přicházejí se zjištěním, které je bude mnohé velkým...

Tech

Toto je nejmenší implantovatelný čip na světě. Sloužit má především v medicíně

Dům a zahrada

Pokud nechcete, aby vám ve skleníku odumřely rostliny, je nutné jej zastínit. Jde to několika způsoby

Zavřít reklamu