Beton v interiéru rozhodně není nudný

 Interier 
03. prosince 2017 12:18 / Marie Popelková
  0
📷
7 fotografií v galerii
Beton v bytě nemusí být jen na zdi nebo podlaze Internet
Beton je už pár let velmi moderním materiálem, který si zamilovali bytoví architekti i jejich zákazníci. Nejde o žádnou nevzhlednou šedou masu na stěnách či podlaze - pohledový beton toho umí podstatně více a uplatnění najde prakticky v jakékoliv místnosti v domě.

V dnešní době si lze vybrat z různých barev a možností aplikace (na podlahu, zdi, schody, kuchyňskou linku či další místa). Takzvaný pohledový beton může být totiž ve skutečnosti různý materiál, jehož využití je čím dál tím širší.

Podlahové a pohledové stěrky

Zřejmě největší oblibě se těší stěrky. Moderní imitaci betonu obstará jen tenká vrstva cementové stěrky o síle několika milimetrů, která dokáže přilnout k jakémukoliv hladkému a pevnému povrchu. Její přednosti jsou především vysoká odolnost, snadná údržba a možnost výběru téměř jakékoliv barvy či odstínu. Některé cementové stěrky jsou díky příměsi polymerů i mírně elastické a hodí se nejen na podlahy a stěny, ale i schody, nábytek a další povrchy. Jde tedy o designově velice tvárný materiál, výsledný povrch je navíc díky ruční aplikaci pokaždé originální a neopakovatelný.

Beton v koupelně a kuchyni

Kvalitní cementové stěrky najdou uplatnění nejen na zdech či stěnách, ale pronikly i do koupelen, sprchových koutů, na kuchyňské linky či barové pulty. Díky voděodolnosti a schopnosti ustát bez úhony i venkovní podmínky jsou často využívány i do míst, jako jsou sauny, terasy či okolí bazénů. Povrch stěrky může být hladký nebo drsný a každý si může zvolit i finální úpavu - někomu se líbí mat, jinému zase lesk. Velkou výhodou je také to, že stěrkové a cementové povrchy jsou navíc vhodné k instalaci s podlahovým topením.

Betonové podlahy

Toužíte-li po opravdovém betonu ve vašem interiéru, a pohledový beton není váš šálek kávy, skvělou volbou určitě bude designová betonová podlaha. Beton je tradičně pevný materiál a hlavní výhodou této podlahy je tak především vysoká odolnost a dlouhá životnost. Hlazené betonové podlahy mohou mít nejrůznější barvy a velkým pozitivem je také to, že industriální vzhled těchto podlah překvapivě dobře zapadne nejen do moderních minimalistických interiérů, ale třeba i do klasických, v nichž převládá dřevo a textilní dekorace.

Hlavní výhody pohledového betonu

  • Je prakticky bezúdržbový
  • Má velmi dlouhou životnost
  • Nabízí téměř absolutní tvarovou svobodu
  • Existuje velký výběr finálních barev, povrchů, textury

S betonem se v dnešní době dají dělat opravdu divy. Lze ho rozličně dobarvovat, přidávat různě hrubé písky a kamínky a beton pak může mít všelijakou hrubost a poréznost, lze ho leštit i do něj otiskovat dřevěná prkna. Často ani na první pohled nemusí být poznat, že se jedná o beton a nikoliv o kámen.
 
Průkopníci v technologii aplikací betonu došli dokonce tak daleko, že existují i betony, které propouštějí světlo. Beton tak může působit překvapivě elegantně a lehce.

Betonový nábytek

K dostání je i betonový nábytek. Některé firmy (i české) ho vyrábějí nejen na zakázku, ale i sériově. Není tak žádný problém pořídit si třeba betonové umyvadlo, vanu, konferenční stolek, lampu nebo další bytové doplňky.

Opravdoví milovníci betonu si dnes mohou pořídit i betonovou postel, stoly nebo nejrůznější lavice. Fantazii se meze téměř nekladou.

I když beton vypadá nenápadně, v interiéru se rozhodně neztratí, spíše naopak. I drobný doplněk dodá interiéru punc jedinečnosti.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Herec Miroslav Etzler v těžkém stavu. Připojený na kyslíku teď lituje, že se nenechal proti covidu očkovat

Styl

BMI určuje, zda jste obézní, či nikoliv. Podle jednoduchého výpočtu během chvilky zjistíte, jak na tom...

Dům a zahrada

Naučte se v obchodě poznat zdravou vánoční hvězdu a vyhněte se chybám, kvůli kterým květina mnohdy...

Zavřít reklamu