Nekoukejte na plast skrz prsty. Dokáže váš interiér neskutečně pozvednout

Kvalitní plastový nábytek či doplňky oživí každý interiér
📷
Dalších 10 fotografií v galerii
 Interier 
28. listopadu 2017 14:57 / Internet
  0   0
Plastový nábytek má v očích mnoha lidí nálepku levný a nekvalitní. Jenže to už dávno neplatí a i špičková světová designová studia s tímto materiálem ráda pracují. Některé kousky jsou hotovým designovým šperkem, které i jednoduchý interiér dokáží pozvednout na zcela jinou úroveň.

Plast je v současné době považován spolu se sklem a kovem za moderní materiál, který má v interiérovém designu své pevné místo. Pokud tedy i vy přemýšlíte, jak váš byt či dům oživit, určitě neuděláte chybu, když sáhnete po nějakém originálním kousku nábytku z polykarbonátu. Stačí si pořídit zajímavý jídelní stůl, židli nebo pracovní kout z tohoto materiálu a možná budete sami překvapeni, jak moc se místnost promění. O plastovém nábytku v interiéru jsme psali i zde.

Výhody a nevýhody polykarbonátu

Polykarbonát je druh plastu. Rozhodně ale zapomeňte na to, že jde o nějaký podřadný materiál, který se hodí tak maximálně na výrobu škaredého zahradního nábytku na jednu sezonu. Polykarbonát není jen levná náhrada běžných materiálů, ze kterých se nábytek vyrábí. Běžným materiálům totiž může zcela zdatně sekundovat. Tento super kvalitní plast dokáže i z obyčejné židle vytvořit originální designový kousek hodný závisti. Vyrábí se z něj nejrůznější stolky, stoly, svítidla i sedací nábytek.

Hlavní výhodou tohoto materiálu je jeho pevnost a odolnost. S obyčejným plastem se nedá vůbec srovnat. Už na první pohled jde o luxusní materiál, jehož hlavní kouzlo tkví v transparentnosti. Do interiéru tak vnese punc originality a lehkosti.

I když jde o velmi pevný materiál, musíte se k němu chovat šetrně - není totiž moc odolný proti poškrábání. Na druhou stranu nějaké ale má každý materiál a pokud chcete, aby nábytek vypadal dlouho dobře, je třeba se podle toho k němu chovat. Zaneprázdnění lidé určitě ocení, že péče o polykarbonátový nábytek je velmi jednoduchá.

Plastový design

Díky tomu, že se dá plast poměrně snadno tvarovat, mohou z něj vznikat nejen klasické tvary, ale i ty nejpodivuhodnější, jaké si dokážete představit.

Polykarbonátový nábytek se skvěle vyjímá nejen v běžných domácnostech, ale i například v kancelářích a podobně. Rozhodně jde o velmi inspirativní materiál. Díky své lehké konstrukci se perfektně uplatňuje také v malých bytech.

Velmi často z něj designeři vyrábějí židle nejrůznějších tvarů a barev. Výrobky z něj ocení také rodiny s dětmi. Skvěle totiž dokáže nahradit křehké sklo. Pokud tedy toužíte po nějakém lehkém konferenčním stolku, ale s ohledem na malé děti se bojíte skla, je polykarbonát skvělou alternativou. Je totiž odolnější než klasické sklo.

Interiéroví návrháři se ale zdaleka neomezují jen na židle nebo stolky, z polykarbonátu vytvářejí i lampy, lustry, skříňky, regály nebo drobné bytové doplňky. I malá dekorace z tohoto materiálu se totiž umí stát dominantou celého pokoje. Inspirovat se můžete v naší fotogalerii.

📷
10
fotografií
Marie Popelková | inStory.cz
Kam dál?
Kvalitní příbory vydrží celý život. Vyvarujte se při jejich výběru chyb
Trampolína se vám vejde i do pokojíčku!
Sprchový kout nejen do malé koupelny
Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Věda & Vesmír

Nová teorie vědců. Čeká nás mrazivý závěr století

Tech

Začala druhá fáze projektu podmořského datového centra Microsoftu. K propagaci využívá okolní život

Dům a zahrada

Líska je univerzální a přitom nenáročný strom

خرید vpn خرید فیلتر شکن خرید vpn خرید vpn خرید فیلتر شکن خرید vpn