Nestačí vám již šatní skříň, využijte pomoci němého sluhy nebo šatního stojanu.

 Interier 
02. října 2015 23:09 / Marie Popelková
  0
📷
1 fotografie v galerii
Zorganizujte si své oblečení přehledně a viditelně. Na stojan se vejde velké množství ramínek a díky pojezdu je stojan lehce přemístitelný. Wikimedia Commons/Rico Shen
Některé kousky šatníku nosíme několikrát po sobě, aniž by hned putovaly do prádelního koše. Nač je tedy skládat do skříně? Je totiž lepší nechat volně viset, aby se vyvětraly. A od toho je němý sluha nebo praktický stojan na oblečení.

Němý sluha

Němý sluha může být různých tvarů, výšek, barev i materiálů, z nichž je vyroben. Ale vždycky bude obsahovat to základní: ramínko na sako, svetr či košili a druhé na kalhoty, pokud možno s protiskluzovou úpravou.

Němý sluha vám udělá skvělou službu, když chcete mít v ložnici (nebo klidně i v jiné místnosti, kde se převlékáte) pořádek. Odpadne neestetické a pro někoho iritující povalování „hadrů“ po židlích, komodách, postelích a zmíněných rotopedech, které se ve většině domácností staly (dříve či později) odkladištěm svršků.

Stojany na oblečení

Ideálním řešením jsou konfekční stojany, tedy tzv. štendry. Tyto pomocníky seženeme v mnohém provedení. Klasické nebo lineární s nastavitelnou výškou, aby se ani dlouhé šaty neválely na zemi. Jednoduché nebo víceramenné pro větší objem oblečení, současně můžeme vybírat z rovných či šikmých ramen.

Konfekční stojany se vyrábějí s pojízdnými kolečky, abychom s nimi mohli jakkoliv hýbat a dle potřeby přemisťovat. Existují i speciální kolečka na koberce. Líbí se vám kruhové či spirálové stojany, který vídáte v obchodních domech? I ty jsou na prodej v mnoha prodejnách, nejčastěji se sortimentem nábytku.

Velmi praktický je i fakt, že oblečení nebude pomačkané, vše bude vyset pěkně na ramínkách a již textil nemusíte opětovně žehlit, pokud si jej zrovna chcete vzít na sebe. Avšak je vhodné pomyslet na sezónní oblečení, které na sebe vezmeme nejdříve za půl rok. Pak by se na něj na štendru či stojanu nehezky prášilo, proto nepřijde na zmar nějaký igelitový přehoz, který nenaruší design místnosti, avšak poslouží svému účelu.
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Daniel Landa se po koronavirových skandálech vrací k hudbě

Styl

Kalhotový kostým si razí cestu zpět do světa módy. Vypadá skvěle a je snadné jej stylovat

Dům a zahrada

Jak řešit trable s oblečením. Zaseklý zip opraví vazelína, trčící kostici běžná náplast

Zavřít reklamu