Plovoucí domy jako skvosty architektury

 Exterier 
17. listopadu 2014 04:01 / Marie Popelková
  0
📷
1 fotografie v galerii
Plovoucí dům designéra Roberta Harvey Oshatze je působivým příkladem současného eko domova, který nabízí pohodlný a moderní interiérový design a příjemné útočiště na řece.  / inStory.cz
Plovoucí domy jsou skvělou ekologickou variantou pro ty, kteří jsou unaveni z rušných měst. Robert Harvey Oshatz je jedním z těch architektů, kteří vyvíjejí úžasnou architekturu a moderní design, který je v harmonii s okolní krajinou.

Plovoucí dům je vystavěn ve znamení nového konceptu moderního domova pro mladý pár a nachází se na břehu řeky Willamette v Portlandu v Oregonu. Velká okna a dobrá lokalita umožní vychutnat obyvatelům domu nádherný výhled. Schéma a samotné zpracování odolných materiálů oslavuje ohromující krásu nádherných západů slunce vždy ve stabilní poloze, a to i přes to, že je dům prakticky neustále na vodní hladině.

Tento plovoucí dům chrání soukromí svých obyvatel, i když je sevřený mezi dvěma dalšími hausbóty na řece. Bydlení nebo víkendové útočiště na vodě patří mezi nádherné ekologické nápady, které pomáhají lidem spojit se s přírodou.

Rubová deska domu je vyrobena z jedlového dřeva. Silná a robustní plovoucí plošina je umístěna na trámech ve tvaru L. Z vnitřní strany – tedy z interiéru lodi lze vidět z těchto hausbótových základů až překližkovou podlahu na níž jsou položeny na izolační vrstvě lehké dřevěné pláty.

Plovoucí designový a architektonický skvost je vybaven šikmým stropem, což dodává interiérům kouzlo a nádech melancholické minulosti. Smrk a cedr, jakožto dominantní materiály stavby – jak v interiéru, tak i na svrchním plášti, působí příjemně a útulně. Dům má skleněné posuvné dveře od podlahy až ke stropu, což do domu propouští světlo.

Navzdory své nevelké velikosti, má plovoucí dům pokoj pro hosty, obývací pokoj, kuchyň s vinným sklepem a dokonale intimní ložnici. Moderní design interiéru, skříně a nábytek z cedrového dřeva zdůrazňují ekologický designový styl domu.
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Herec Miroslav Etzler v těžkém stavu. Připojený na kyslíku teď lituje, že se nenechal proti covidu očkovat

Styl

BMI určuje, zda jste obézní, či nikoliv. Podle jednoduchého výpočtu během chvilky zjistíte, jak na tom...

Dům a zahrada

Naučte se v obchodě poznat zdravou vánoční hvězdu a vyhněte se chybám, kvůli kterým květina mnohdy...

Zavřít reklamu