Inovativní praní pomocí „chytré koule“

 Technika 
05. listopadu 2014 05:17 / Marie Popelková
  0
📷
1 fotografie v galerii
Nová pračka od Elie Ahovi představuje zcela nové pojetí konceptu domácího spotřebiče.   / inStory.cz
Eco friendly výrobky, včetně domácích spotřebičů, mají mimo jiné tu výhodu, že dokážou šetřit přírodní zdroje a energie. Pro potřeby bydlení představují tyto aspekty především zdroje jako je voda a elektřina. Tento průlomový a veskrze inovativní průkopník mezi novodobými pomocníky v domácnosti má jednoduchý úkol. Hlavním poselstvím prací koule je přínos moderní technologie a ekologické myšlenky do všedních moderních domovů.

Ekologicky šetrná pračka Orbit je tichá, úsporná a je velmi jednoduché ji používat i početnějších rodinách, kde praní představuje poměrně náročnou a rozsáhlou činnost. Pračka v revolučním, kulatém designu šetří peníze za prací prostředky, elektřinu, vodu i její ohřev, protože je ke svému provozu jednoduše nepotřebuje. Nespornou výhodou pracího pomocníka moderních, ekologických domácností, šetřících životní prostředí je především efektivita, rychlost a také provozní komfort. Pračka dokončí prací cyklus jen během několika minut a nedělá žádný hluk.

Zašpiněné oblečení a prádlo se jednoduše vloží dovnitř kulového bubnu, který vede do speciálně navržené kruhovité komory. Následně si zvolíte prací program a během několika minut odcházíte s čistým prádlem aniž byste na oblečení poznali, zda se pralo v klasické pračce anebo v prací kouli.

Tato revoluční praní pračka využívá indukční efekt a sbírá energii pro nabíjení baterie během pracího cyklu. Kapalný dusík je vstřikován takřka nadzvukovou rychlostí do kruhovité komory, což má za následek to, že čistí prádlo bez sebemenšího poškození. Během celého procesu praní se CO2 shromažďuje do malé, integrované nádoby a mění se na pevnou látku.

Záporné ionty pomáhají zbavit se nepříjemných zápachů a čistí povrch prádla, které je uvnitř bubnu. Tento kulatý prací buben vibruje a zasahuje do obruby kruhovité komory, přičemž funguje jako elektromagnet, který může kontrolovat elektrické impulsy.

Tichý chod a efektivita, úspora energie a vody, malá velikost, úspora času a pohodlí jsou hlavními výhodami tohoto projektu, který si jistě probojuje své místo mezi běžně používanými spotřebiči na komerčním trhu.
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Herec Miroslav Etzler v těžkém stavu. Připojený na kyslíku teď lituje, že se nenechal proti covidu očkovat

Styl

BMI určuje, zda jste obézní, či nikoliv. Podle jednoduchého výpočtu během chvilky zjistíte, jak na tom...

Dům a zahrada

Naučte se v obchodě poznat zdravou vánoční hvězdu a vyhněte se chybám, kvůli kterým květina mnohdy...

Zavřít reklamu