Izolační dvojsklo nebrání jen úniku tepla

 Technika 
20. října 2014 04:54 / Marie Popelková
  0
📷
1 fotografie v galerii
Izolační dvojskla brání nejen úniku tepla, v poslední době je stále více kladen důraz na jejich schopnost protihlukové ochrany stavebnictvi3000.cz
U většiny domů představují okna největší část z celkového úniku energie. Pokud ho chceme snížit, lze nahradit původní jednoduché zasklení izolačním dvojsklem. V porovnání s jednoduchým zasklením umožňuje izolační dvojsklo snížení tepelných ztrát o 38 až 80 procent podle typu a provedení.

Správný výběr

Podle použitých izolačních skel snadno poznáme vhodná plastová okna a jejich kvalitu. Většinou se pod pojmem izolace myslí především tepelná, izolační okna nám však dokážou nabídnout ještě další „nadstandard“. Správnou volbou oken například zamezíme srážení vody na skle, tedy jejich rosení. Některá okna také propouští více slunečního světla nebo jsou bezpečnější a odolnější vůči hluku, zatékání, větru a dešti.

I do starých rámů

Když to tloušťka rámů okenních křídel dovoluje, je nejvhodnější použít speciální plastový profil, který do dřevěného rámu okna dodatečně namontujeme. Prodejci nabízejí profily pro okna zdvojená i pro okna dvojitá (špaletová) s jednoduše zasklenými křídly.

Jak to funguje

Izolační dvojskla jsou vyrobena ze dvou tabulí skla, mezi které je vložen meziskelní rámeček, naplněný vysoušecím prostředkem silikagelem, který zabraňuje kondenzaci vodních par mezi skly. Obvodové spojení tabulí skel a distančního rámečku je provedeno tzv. adhezním, tedy trvale plastickým tmelem.

Speciality s funkcemi navíc

V nabídce mnoha firem najdeme v současnosti i řadu specialitek. Například do koupelen a na toalety jistě oceníme dekorativní ornamentní sklo, které znemožňuje průhled. Speciální protisluneční chrání interiér před nadměrným zahříváním. Vrstvená bezpečnostní či tvrzená neboli kalená jsou zase téměř nerozbitná, čímž zajišťují ochranu majetku i zdraví. K dostání jsou izolační skla protihluková, protipožární a dokonce i neprůstřelná.
Reklama
Nejčtenější články
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Radim Fiala se svou seriálovou manželkou zabloudil, zachránila ho až rosnička z Novy

Styl

Oáza pohody: Jak zahradní lavičky a domky promění vaši zahrádku

Tech

Do Prahy přijede šokující koncept Inception, ukáže se v listopadu na e-Salonu v Letňanech