Izolační dvojsklo nebrání jen úniku tepla

Izolační dvojskla brání nejen úniku tepla, v poslední době je stále více kladen důraz na jejich schopnost protihlukové ochrany
 Technika 
20. října 2014 04:54 / stavebnictvi3000.cz
  0   0
U většiny domů představují okna největší část z celkového úniku energie. Pokud ho chceme snížit, lze nahradit původní jednoduché zasklení izolačním dvojsklem. V porovnání s jednoduchým zasklením umožňuje izolační dvojsklo snížení tepelných ztrát o 38 až 80 procent podle typu a provedení.

Správný výběr

Podle použitých izolačních skel snadno poznáme vhodná plastová okna a jejich kvalitu. Většinou se pod pojmem izolace myslí především tepelná, izolační okna nám však dokážou nabídnout ještě další „nadstandard“. Správnou volbou oken například zamezíme srážení vody na skle, tedy jejich rosení. Některá okna také propouští více slunečního světla nebo jsou bezpečnější a odolnější vůči hluku, zatékání, větru a dešti.

I do starých rámů

Když to tloušťka rámů okenních křídel dovoluje, je nejvhodnější použít speciální plastový profil, který do dřevěného rámu okna dodatečně namontujeme. Prodejci nabízejí profily pro okna zdvojená i pro okna dvojitá (špaletová) s jednoduše zasklenými křídly.

Jak to funguje

Izolační dvojskla jsou vyrobena ze dvou tabulí skla, mezi které je vložen meziskelní rámeček, naplněný vysoušecím prostředkem silikagelem, který zabraňuje kondenzaci vodních par mezi skly. Obvodové spojení tabulí skel a distančního rámečku je provedeno tzv. adhezním, tedy trvale plastickým tmelem.

Speciality s funkcemi navíc

V nabídce mnoha firem najdeme v současnosti i řadu specialitek. Například do koupelen a na toalety jistě oceníme dekorativní ornamentní sklo, které znemožňuje průhled. Speciální protisluneční chrání interiér před nadměrným zahříváním. Vrstvená bezpečnostní či tvrzená neboli kalená jsou zase téměř nerozbitná, čímž zajišťují ochranu majetku i zdraví. K dostání jsou izolační skla protihluková, protipožární a dokonce i neprůstřelná.
Marie Popelková | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Věda & Vesmír

Antarktida byla pravděpodobně objevena ještě tisíc sto let předtím, než ji našli západní dobyvatelé

Tech

Toto je nejmenší implantovatelný čip na světě. Sloužit má především v medicíně

Dům a zahrada

Postavit ohniště není žádný problém. Musíte dodržet jen pár zásad

Zavřít reklamu