Futuristický design interiérů

Futuristický design je způsob, jak nahlížet do budoucnosti, a to nejen v oblasti zařizování interiérů, ale i nábytkářství a stylů dekorování.
📷
Dalších 6 fotografií v galerii
 Interier 
13. října 2014 06:03 / zdroj: inStory.cz
  0   0
Každý z nás chce bydlet v co nejpříjemnějším prostředí. Útulnost a praktické rozmístění v bytě, se stávají nejdůležitějšími kritérii pro dobrý pocit. Současné trendy v interiérovém designu ukazují, jak se bude jeho podstata měnit a vyvíjet i v budoucnu.

Aktuální styly a jakési designérské manýry vycházejí vstříc skoro všem, záleží jen na tom, jaký koncept upřednostníte. Nabízí se rozmanitost dekoračních motivů a strategií, které jsou omezeny pouze vaší peněženkou. Důraz je kladen na ekologické principy, využívají se osvědčené přírodní materiály a kombinují se s novými materiály a technologiemi. Podobně uspokojí i paleta barev, která je široce spektrální a barevná spektra jsou více než rozmanitá.

Důraz na útulnost je odezvou na současnou nejistou ekonomickou situaci, proto i trendy směřují ke stabilitě, kterou prezentují tvary v kombinaci s novými moderními prvky i klasické materiály jako je dřevo, kámen, PVC a lamino, ale i kov a sklo. Z minulosti se objevují prvky baroka a Art Deco, grafické a ornamentální vzory a motivy ze 60. a 70. let minulého století, které vytvářejí koláže a jsou doplněny o multikulturní vlivy a futuristické hi-tech prvky.

Futuristický nábytek definuje jeden z nejpozoruhodnějších trendů ve vybavení domácnosti. Vytváří interiér a dekor, ve kterém lidé budou žít, pracovat, odpočívat, jíst a bavit se. Návrháři interiérů a dekoratéři, jsou umělci, kteří touží prostřednictvím našich domovů pozitivně ovlivňovat lidské životy. Svítidla, nábytek a dekorační materiály dělají architektonické prostory daleko funkčnějšími a na pohled krásnějšími.

Ekologicky šetrné výrobky, jako jsou energeticky úsporná svítidla, nábytek z masivního dřeva, kovové, dřevěné, keramické a skleněné doplňky, či přírodní tkaniny a domácí dekorace, vytvořené z recyklovaných materiálů udávají trendy interiérového designu domácnosti nejen dnes, ale výhledově si budou přední pozice na žebříčku priorit interiérového designu držet ještě dlouho v budoucnu.
Marie Popelková | inStory.cz
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Věda & Vesmír

To, co je na Zemi do jisté míry obtížné, na jiných planetách půjde. Vědci budou předpovídat počasí ve...

Tech

Levný počítač nemusí znamenat pomalý. Jak dobře vybrat a neplatit přitom zbytečně

Dům a zahrada

Zajímavé tipy, jak díky starému svetru zútulnit domácnost. Budou skoro zadarmo

Zavřít reklamu