Fólie na okna nás zbaví zvědavých pohledů

Kolemjdoucím zvědavcům snadno zabrání v nahlížení do našeho soukromí dekorační fóĺie
 Tipy a inspirace 
10. října 2014 22:57 / blancheporte.cz
  0   0
Zvědavé pohledy kolemjdoucích nás mohou pořádně znervózňovat, obzvlášť když máme velké okno třeba v koupelně, v níž není neprůhledný závěs příliš vhodný kvůli vyšší vlhkosti. Před zvědavostí nás nemusí nutně chránit pouze nová okenní tabule, stačí tu dosavadní pouze trochu vylepšit.

Snadno a rychle

Požadavek stoprocentního soukromí snadno zajistí samolepicí transparentní fólie. Jedná se o výrobek téměř neomezených možností, můžeme ji použít na okna či dveře, v kuchyni i v koupelně. Navíc je její aplikace velmi jednoduchá. S transparentními adhesivními fóliemi můžeme kreativním způsobem pracovat se skleněnými a zrcadlovými plochami, použít je lze k vizuálnímu krytí nebo k individuální výzdobě prostoru.

Stačí pouze voda

Aplikace fólií typu static je ještě jednodušší, jsou totiž staticky přilnavé, takže drží i bez lepení. Stačí nastříkat skleněnou plochu vodou, sejmout ochrannou vrstvu z fólie a přiložit ji na skleněnou plochu. Poté povrch fólie nastříkáme vodou a vlhkost vytlačíme stěrkou na mytí oken.

Jak uchránit soukromí

Fólie s krycím efektem poskytnou vytoužené soukromí pro okna v přízemí či v nahuštěných zástavbách. Ať již si vybereme fólii s barevným potiskem, či transparentní, zaručí nám účinnou ochranu před zvědavými pohledy. Ideální jsou rovněž do koupelen, na sprchové kouty či zástěny nad vanou. S jejich pomocí si snadno sami určíme, co smějí ostatní vidět.

Zbrusu nová koupelna

Do koupelen doporučujeme kombinovat fólie transparentní se samolepicími jednobarevnými, imitacemi mramoru či různými dezény – ten pravý si z nepřeberného množství na trhu určitě vybereme. Zapomeňme tudíž na náročné bourání a sekání dlaždiček, s fólií snadno přetvoříme i celou koupelnu v naprosto nový interiér. Stačí ji jen polepit.

Znovuzrozené dekorace

Fólie na sklo se dají rovněž využít k dekoraci menších ozdobných předmětů. Z obyčejné skleněné či nenápadné plastové vázy tak rázem vyrobíme unikát podle svého vkusu. Dá se použít i na osvětlení – z nudných mléčných koulí vytvoříme jako mávnutím kouzelného proutku originální designové kousky .

Drobné detaily

Dobře vypadají také na zrcadle, které můžeme přizdobit pěkným motivem. Zrcadlo pak vypadá jako broušené. Postupujeme tak, že si nejprve z tvrdšího papíru nebo čtvrtky vyřežeme šablonu s motivem, který nás zaujal. Motiv přeneseme na zadní stranu fólie. Pak už stačí jen vystřihnout a nalepit. Použít se dají i bílé lakované fólie, mramorové fólie s vysokým leskem nebo transparentní.
Marie Popelková | inStory.cz

Víc už toho není

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Věda & Vesmír

Archeologové odkryli masový hrob křižáků. Mohl je pomoci pohřbít i sám Ludvík IX

Tech

Vydání nové verze Windows se blíží. Poběží na vašem počítači a má smysl ji mít nainstalovanou?

Dům a zahrada

Nesprávným používáním se vrtáky ztupí až čtyřikrát rychleji. Nabrousit si je zvládnete i sami

Zavřít reklamu