Fólie na okna nás zbaví zvědavých pohledů

Kolemjdoucím zvědavcům snadno zabrání v nahlížení do našeho soukromí dekorační fóĺie
 Tipy a inspirace 
10. října 2014 22:57 / blancheporte.cz
  0   0
Zvědavé pohledy kolemjdoucích nás mohou pořádně znervózňovat, obzvlášť když máme velké okno třeba v koupelně, v níž není neprůhledný závěs příliš vhodný kvůli vyšší vlhkosti. Před zvědavostí nás nemusí nutně chránit pouze nová okenní tabule, stačí tu dosavadní pouze trochu vylepšit.

Snadno a rychle

Požadavek stoprocentního soukromí snadno zajistí samolepicí transparentní fólie. Jedná se o výrobek téměř neomezených možností, můžeme ji použít na okna či dveře, v kuchyni i v koupelně. Navíc je její aplikace velmi jednoduchá. S transparentními adhesivními fóliemi můžeme kreativním způsobem pracovat se skleněnými a zrcadlovými plochami, použít je lze k vizuálnímu krytí nebo k individuální výzdobě prostoru.

Stačí pouze voda

Aplikace fólií typu static je ještě jednodušší, jsou totiž staticky přilnavé, takže drží i bez lepení. Stačí nastříkat skleněnou plochu vodou, sejmout ochrannou vrstvu z fólie a přiložit ji na skleněnou plochu. Poté povrch fólie nastříkáme vodou a vlhkost vytlačíme stěrkou na mytí oken.

Jak uchránit soukromí

Fólie s krycím efektem poskytnou vytoužené soukromí pro okna v přízemí či v nahuštěných zástavbách. Ať již si vybereme fólii s barevným potiskem, či transparentní, zaručí nám účinnou ochranu před zvědavými pohledy. Ideální jsou rovněž do koupelen, na sprchové kouty či zástěny nad vanou. S jejich pomocí si snadno sami určíme, co smějí ostatní vidět.

Zbrusu nová koupelna

Do koupelen doporučujeme kombinovat fólie transparentní se samolepicími jednobarevnými, imitacemi mramoru či různými dezény – ten pravý si z nepřeberného množství na trhu určitě vybereme. Zapomeňme tudíž na náročné bourání a sekání dlaždiček, s fólií snadno přetvoříme i celou koupelnu v naprosto nový interiér. Stačí ji jen polepit.

Znovuzrozené dekorace

Fólie na sklo se dají rovněž využít k dekoraci menších ozdobných předmětů. Z obyčejné skleněné či nenápadné plastové vázy tak rázem vyrobíme unikát podle svého vkusu. Dá se použít i na osvětlení – z nudných mléčných koulí vytvoříme jako mávnutím kouzelného proutku originální designové kousky .

Drobné detaily

Dobře vypadají také na zrcadle, které můžeme přizdobit pěkným motivem. Zrcadlo pak vypadá jako broušené. Postupujeme tak, že si nejprve z tvrdšího papíru nebo čtvrtky vyřežeme šablonu s motivem, který nás zaujal. Motiv přeneseme na zadní stranu fólie. Pak už stačí jen vystřihnout a nalepit. Použít se dají i bílé lakované fólie, mramorové fólie s vysokým leskem nebo transparentní.
Marie Popelková | inStory.cz
Komentáře

Víc už toho není

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Věda & Vesmír

Kanada bude letecky převážet miliony lososů, kterým zatarasil cestu rozsáhlý sesuv půdy

Tech

Proměna odvětví zákaznické podpory díky UI a chatovacím botům

Dům a zahrada

Chcete zamrazit houby? Tak pozor na častou chybu, kterou můžete ohrozit své zdraví

خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn
Zavřít reklamu