Rychlé vytápění v netradiční podobě

 Technika 
09. října 2014 22:39 / Marie Popelková
  0
📷
1 fotografie v galerii
Elektrický konvektor s přidanou lavicí oceníme například v chladnější chodbě palazzio.cz
Vytápění elektrickými přímotopy je příjemným způsobem, jak se rychle ohřát v mrazivých dnech. Naším největším přáním většinou je, aby nás teplo domova zahřálo co nejdřív po příchodu. K okamžitému a spíš příležitostnému vytápění jsou na trhu k dispozici elektrické přímotopy, které můžeme využít právě ve chvílích, než se ohřeje těleso ústředního vytápění nebo kamna.

Nejrychlejší je ventilátor

Na trhu najdeme velké množství přímotopů, což nám může zkomplikovat výběr. Pokud bychom rádi vytopili některou z uzavřených místností, nejúčelnějším produktem bude přímotop s ventilátorem, například horkovzdušný ventilátor. Veškerá elektrická energie, přiváděná do ventilátoru, je přeměňována na teplo v odporových článcích, které pak ventilátor žene do prostoru. Díky tomuto zařízení se vzduch v místnosti ohřeje velmi rychle, jeho nedostatkem je zvíření prachových částic v prostoru. Ventilátor můžeme použít klidně i pro bodové zahřátí, například studených nohou. Nemá žádnou tepelnou setrvačnost, hřeje tudíž pouze tehdy, když je zapnutý.

Teplo stoupá vzhůru

Podobným typem přímotopu je tepelný konvektor. V tomto případě je nasáván studený vzduch do spodní části zařízení, uvnitř je ohříván a horní částí se vrací teplý zpět do místnosti. Konvektory se dají použít pro vytápění menších místností coby klasické radiátory, jejich regulace je totiž velmi jednoduchá a vytápění jednotlivých obytných částí se snadno přizpůsobí požadavkům. Teplý vzduch, který z konvektoru vychází, zajišťuje celkový pohyb vzduchu po místnosti a postupně předává teplo i ostatním předmětům. Pro zrychlení cirkulace teplého vzduchu v místnosti můžeme zvolit konvektor s ventilátorem. Klasické konvektory se prodávají jako stojací zařízení, ale existují i v závěsném provedení.

Mimořádné řešení

I v nabídce konvektorů můžeme na trhu najít mimořádné designové kousky. Například konvektory firmy Zehnder, které snadno zaručí teplo v místech, v nichž by klasické radiátory překážely, a současně plní některou doplňkovou funkci. Kvalitní konvektor Radiavektor je mimo jiné k dostání také ve variantě s přidanou lavicí pro pohodlné odkládání věcí či pro usednutí, když se například potřebujeme zout. Tím se stává vhodným zejména do předsíní a koupelen, ale samozřejmě i kamkoliv jinam, kde přivítáme komfortní posezení na teplé lavici. V nabídce je v mnoha krásných barvách, takže si určitě vybereme takový, který bude báječně ladit právě s naším interiérem.
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Meghan Markle obviněna vlastní sestrou z nezájmu o otce. Ten dostal mrtvici

Styl

Už jste poznali sílu adaptogenů? Pokud ne, je čas vyzkoušet byliny, které se v čínské medicíně...

Dům a zahrada

Posedíte si rádi večer na zahradě? Zasaďte si květiny, které nejvíce voní v noci

Zavřít reklamu