Praktický a moderní, takový je rodinný obývák

 Interier 
09. října 2014 19:16 / Marie Popelková
  0
📷
7 fotografií v galerii
Ležérní design obývacího pokoje by měl být pohodlný a útulný. Může být zařízen v jasných barvách a vybaven stylovým designovým nábytkem.   / inStory.cz
Moderní obývací pokoj umožňuje, aby se z něj těšila celá rodina, a přitom byl zachován jeho stylový look. Klasické obýváky s jemnými skleněnými vázami na koktejlových stolech, křehkými a drahými stolními lampami, hedvábnými potahy, které se svým vzorováním odrážejí v motivech na balónových záclonek na oknech a kontrastují s bílými koberci nejsou určeny výhradně pro rodinnou zábavu. Designéři obývacích pokojů pracují s pohodlným nábytkem, funkčními, levnými a stylovými doplňky v kombinaci s jasnými barvami stěn. Vytváří tak příjemné prostředí, kde se děti i dospělí cítí uvolněně a zkrátka jako doma.

Pro design moderního obývacího pokoje jsou typické výrazné barvy na stěnách, zářivé dekorace, moderní vzory a zajímavé textury. Z měkkých prvků se rozhodně vyplatí omyvatelné textilie a tkaniny v zářivých barvách. Přidejte nějaký moderní vzor a zajímavou texturu a vytvoříte příjemný a krásný obývací pokoj.

Jasné barvy místnosti a pohodlný nábytek do obývacího pokoje

Praktické povrchy, struktury i barvy v místnosti, květinové a geometrické vzory, pomáhají maskovat skvrny a otisky prstů. Dobře zvolené materiály, snadno udržovatelné koberečky a okenní závěsy učiní obývací pokoj atraktivním a příjemným i z hlediska úklidu a čištění jednotlivých komponent a vybavení. Čalounění nábytku v neutrální barvě vypadá úžasně s barevnými polštářky a koberečky s bohatým vzorem v tmavých barvách. Výrazné dekorativní vzory a světlá barva na zdi vytvoří zase nádherné kompozice pro obývací pokoje, které obývají jak děti, tak i dospělí.

Stěny obýváku vypadají světlejší na větších, osvětlených plochách, proto raději použijte tóny o odstín tmavší, pokud nemáte pro extrémně světlé spektrum barev dostatečné prostorové dispozice. Můžete také specificky barevným zdem přizpůsobit například barvu doplňků a dekorací. Nezničitelné materiály a povrchové úpravy pomáhají zachovat nový vzhled obývacího pokoje mnohdy i po dlouhé roky. Snadno omyvatelné povrchy a tkaniny použité na čalounění a potahy nábytku, dekorační polštáře a nástěnné dekorace dokonale ochrání původní povrchy a současně dodají obýváku jakýsi osobní akcent.
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Stav Bruce Willise se údajně zhoršuje: Jeho chování je nevyzpytatelné a agresivní

Styl

Středomořská strava prokazatelně snižuje riziko vzniku mnoha závažných onemocnění

Tech

Rusko vzkřísilo muzejní obrněné transportéry BTR-50P. Jejich bojeschopnost je ale pochybná