Jak uspořádat dětský pokoj?

Design dětského pokoje vyžaduje kromě funkčního nábytku šetřícího prostor, kreativních nápadů a jasných barev také dobrou organizaci.
📷
Dalších 7 fotografií v galerii
 Interier 
09. října 2014 21:10 / zdroj: inStory.cz
  0   0
Kreativní nápady na úložné prostory a dekorace pomocí recyklace stávajících prvků pomáhají transformovat chaotické dětské pokoje v jedinečné, čisté a krásné.

Jeden z takovýchto nápadů může být třeba ručně vyrobený držák na časopisy. Plastická mapa světa, rozříznutá a zavěšená vertikálně na stěnu, vytvoří skvělý držák na jakékoliv dětské tajnosti. Můžete také ušít na stroji kapsáře, vyrobené z rozličných kusů látky a připevnit je ke zdi pomocí připínáčků.

Plstěné a kovové koše pomáhají udržet pořádek v hračkách. Kreativní kontejnery, použité místo obvyklých plastových stohovatelných zásobníků nebo proutěných košů, jsou skvělé pro třídění knih a dětských hraček, ale jsou vhodné i pro organizaci dětské ložnice v atraktivním a jednoduchém stylu. Kontejnery ve stylu vintage přidávají zase dětskému pokoji osobnost a jedinečné kouzlo.

Na poličku, umístěnou v nohách postele, lze uložit knihy a dětské hračky. Zrcadlo v čele postele zase opticky rozšiřuje prostor.Stará skříň je pěkný kus nábytku a po drobných úpravách může být i stylovou dominantou dětského pokoje. Udržuje oblečení a dětské hračky mimo dohled, avšak snadno přístupné. Jedná se o univerzální nábytek, vhodný k ozdobení dětské ložnice nebo jako další úložný prostor do jiné místnosti.

Nástěnné police udržují podlahu v čistotě. Eklektický mix dekoračních vzorů vypadá zajímavě a krásně v moderních, pastelových odstínech a hezky kontrastuje s moderním závěsným osvětlením. Šuplíky natřené zelenou barvou budou skvěle kontrastovat s tapetami a závěsy v tlumenějších odstínech. Menší krabice na stole jsou ideální pro malé předměty, školní potřeby a hračky. Knihy vypadají dobře a spořádaně srovnané nejen na policích, ale i ve vysokých regálech.

Dynamické vzory tapet s malovanou šachovnicí, puntíky nebo geometrickými motivy jsou ideální pro přidání energické atmosféry do celého prostoru dětského pokoje. V ložnici menších dětí zvažte montáž jednotlivých polic, namísto velké knihovny pro uložení knih a hraček. Nástěnné policové systémy uspořádají interiér, uchovávají předměty snadno dostupné a na očích, ale podlaha zůstane prázdná, takže pokoj bude vypadat větší, než ve skutečnosti je.

Marie Popelková | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Věda & Vesmír

Dříve jsme se mohli kochat pohledem na oblohu plnou hvězd, dnes už to jen tak nezažijeme. Čím to je?

Tech

SpaceX testovala nové motory kosmické lodi pro přepravu lidí Crew Dragon

Dům a zahrada

Ze zubařské hmoty si můžete vyrobit úžasnou památku na celý život

Zavřít reklamu