Jak uspořádat dětský pokoj?

Design dětského pokoje vyžaduje kromě funkčního nábytku šetřícího prostor, kreativních nápadů a jasných barev také dobrou organizaci.
📷
Dalších 7 fotografií v galerii
 Interier 
09. října 2014 21:10 / zdroj: inStory.cz
  0   0
Kreativní nápady na úložné prostory a dekorace pomocí recyklace stávajících prvků pomáhají transformovat chaotické dětské pokoje v jedinečné, čisté a krásné.

Jeden z takovýchto nápadů může být třeba ručně vyrobený držák na časopisy. Plastická mapa světa, rozříznutá a zavěšená vertikálně na stěnu, vytvoří skvělý držák na jakékoliv dětské tajnosti. Můžete také ušít na stroji kapsáře, vyrobené z rozličných kusů látky a připevnit je ke zdi pomocí připínáčků.

Plstěné a kovové koše pomáhají udržet pořádek v hračkách. Kreativní kontejnery, použité místo obvyklých plastových stohovatelných zásobníků nebo proutěných košů, jsou skvělé pro třídění knih a dětských hraček, ale jsou vhodné i pro organizaci dětské ložnice v atraktivním a jednoduchém stylu. Kontejnery ve stylu vintage přidávají zase dětskému pokoji osobnost a jedinečné kouzlo.

Na poličku, umístěnou v nohách postele, lze uložit knihy a dětské hračky. Zrcadlo v čele postele zase opticky rozšiřuje prostor.Stará skříň je pěkný kus nábytku a po drobných úpravách může být i stylovou dominantou dětského pokoje. Udržuje oblečení a dětské hračky mimo dohled, avšak snadno přístupné. Jedná se o univerzální nábytek, vhodný k ozdobení dětské ložnice nebo jako další úložný prostor do jiné místnosti.

Nástěnné police udržují podlahu v čistotě. Eklektický mix dekoračních vzorů vypadá zajímavě a krásně v moderních, pastelových odstínech a hezky kontrastuje s moderním závěsným osvětlením. Šuplíky natřené zelenou barvou budou skvěle kontrastovat s tapetami a závěsy v tlumenějších odstínech. Menší krabice na stole jsou ideální pro malé předměty, školní potřeby a hračky. Knihy vypadají dobře a spořádaně srovnané nejen na policích, ale i ve vysokých regálech.

Dynamické vzory tapet s malovanou šachovnicí, puntíky nebo geometrickými motivy jsou ideální pro přidání energické atmosféry do celého prostoru dětského pokoje. V ložnici menších dětí zvažte montáž jednotlivých polic, namísto velké knihovny pro uložení knih a hraček. Nástěnné policové systémy uspořádají interiér, uchovávají předměty snadno dostupné a na očích, ale podlaha zůstane prázdná, takže pokoj bude vypadat větší, než ve skutečnosti je.

Marie Popelková | inStory.cz
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Věda & Vesmír

Vědci vyrobili z vody kov. A podíl na tom mají i čeští odborníci

Tech

Rusko vyrobí dvě letadla, která ochrání prezidenta v případě nukleárního útoku

Dům a zahrada

Pokud se chcete se zbavit nadobro komárů na své zahradě, pořiďte si vážku. Stačí jen vysázet ty...

Zavřít reklamu