Umění Feng Shui ve vašem obýváku

 Interier 
09. října 2014 22:53 / Marie Popelková
  0
📷
6 fotografií v galerii
Starověké čínské Feng Shui je umění, zabývající se koncepcí místnosti. Vytváří vyvážené, relaxační a atraktivní interiéry, vnášející harmonii do života lidí.  / inStory.cz
Klasické čínské Feng Shui spočívá ve vědění toho, jak dosáhnout vyrovnanosti, postarat se o zdravé prostředí domova, ochránit jej a přivést do něj bohatství a štěstí. Posezení je zóna pohodlí, místo setkávání rodinných příslušníků, kde sledují televizi, nebo jen společně relaxují. Dobrý Feng Shui design dělá obývací pokoj pohodlným, příjemným, dobře osvětleným a teplým místem, vyzívajícím k navazování nových vztahů a utužování těch původních.

Profesionálové v oboru Feng Shui dobře vědí, že centrum obývacího pokoje je zóna štěstí. V duchu tohoto umění zařizování je důležité nechat v obývacím pokoji nějaký otevřený prostor, abyste přilákali domů harmonii a pohodu. Zajistěte také, aby v místnosti nebyly žádné předměty, které by bránily lidem vstoupit dovnitř. Objekty a kusy nábytku, které blokují hladké proudění pozitivní energie, musí být odstraněny.

Zelené pokojové rostliny, květinová výzdoba a měkké osvětlení pomáhají vytvořit příjemnou atmosféru. Správné umístění nábytku a živé floristické prvky v místnosti pomáhají pozitivní energii proudit po prostoru a spolupodílet se tak na otevřenosti a vzdušnosti celkového designu daného pokoje. TV, umístěná v rohu, je prvek, který přitahuje prosperitu a posiluje Feng Shui zónu bohatství. Knihovny a skříně mohou vydávat destruktivní energie, takže by měly být uzavřeny, aby obývací pokoj vypadal organizovaně a upraveně.

Průvodce rozmístěním nábytku nedoporučuje stavět dřevěné police do jihozápadní, severovýchodní nebo středové části vašeho pokoje. Designéři, praktikující umění Feng Shui nedoporučují obtěžkávat stěny skleněnými policemi, pokud se váš obývací pokoj nachází v severní části domu. Můžete ale zdi obýváku ozdobit osobitými dekoracemi - například vašimi rodinnými fotografiemi. Fotografické kolekce však musí obsahovat fotografie všech členů rodiny, kteří žijí v domě.

Nohy a podstavce nábytku v obývacím pokoji by měly být zaobleny anebo oříznuty v úhlu 45°, aby nebránily proudění energií. Rohy místností a ostré hrany mohou být ozdobeny krásnými pokojovými rostlinami s kulatými listy anebo pnoucími květinami.
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Herec Miroslav Etzler v těžkém stavu. Připojený na kyslíku teď lituje, že se nenechal proti covidu očkovat

Styl

BMI určuje, zda jste obézní, či nikoliv. Podle jednoduchého výpočtu během chvilky zjistíte, jak na tom...

Tech

Používáte na mobilu prediktivní text? Dost možná tím žádný čas neušetříte a při psaní zpráv budete...

Zavřít reklamu