Je do vaší koupelny vhodnější závěsné nebo volně stojící WC?

 Interier 
20. ledna 2018 09:43 / Jan Novák
  0   0
📷
3 fotografie v galerii
I na toaletě byste se měli cítit pohodlně Pixabay
Pokud opravujete koupelnu nebo vám stávající WC dosloužilo, je čas poohlédnout se po novém. Vybírat můžete mezi závěsným klozetem, samostatně stojícím WC nebo kombinační mísou, která má spodní část toalety spojenou s nádrží na vodu.

Před instalací záchodu pečlivě zvažte technické možnosti

U závěsného WC je potřeba nejprve zjistit, zda máte na záchodě či v koupelně dostatečně pevnou nosnou stěnu. Problém to bývá hlavně v panelovém domě. Řešením může být boční uchycení, které se hodí hlavně tam, kde jsou za záchodem umístěné stupačky s přístupem k vodoměru a odpadnímu potrubí.

U novostaveb je ideální vložit splachovací nádržku přímo do niky masivní stěny, čímž uspoříte místo. Při instalaci závěsné toalety je potřeba také správně vyřešit odpad. Měl by mít nastaven správný spád tak, aby nedocházelo k jeho zanášení, případně i k vracení exkrementů zpět do mísy.

Výšku zavěšení si zákazník určuje sám, většinou se doporučuje kolem 40 centimetrů od země. Pokud v bytě bydlí starší osoby nebo lidé se zdravotním postižením, je vhodné několik centimetrů přidat, nebo vybrat speciální WC, jak jsme psali zde.

U mísy nepodceňte připojení na odpad

U samostatně stojícího či kombinovaného WC se používají zadní vodorovný, šikmý nebo svislý odpad směřující do podlahy, nebo vario odpad. Vario odpad umožňuje všechny druhy napojení. Připojení na odpadní potrubí je ukryté přímo v míse, což zabraňuje ulpívání prachu a usnadňuje údržbu.

Vybraný záchod by měl ladit designem i tvarem s ostatními částmi koupelny. Záchodové mísy se většinou vyrábějí z keramiky, která může být hranatá nebo i s oblými hranami. Vybrat si můžete mísu s hlubokým nebo plochým splachováním. Díky klozetům s úsporným splachováním ušetříte a také tím pomůžete životnímu prostředí.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Brad Pitt vyrábí luxusní šampaňské. Plány mu může překazit jedině Angelina Jolie

Styl

Probouzíte se kolem třetí ráno s negativními myšlenkami? Proč to tak je a co se s tím dá dělat

Dům a zahrada

Strašidelné pokojovky zkrášlí byt nejen během Halloweenu. Ozdobí váš interiér po celý rok

Zavřít reklamu