Vintage styl právě vítězí

Vintage styl je něco mezi modernou a retrem
 Tipy a inspirace 
13. října 2014 04:52 / living.cz
  0   0
Starožitnosti jsou stylovými dekoračními prvky, které se hodí do každého interiéru, ať již staromódního či moderního. Starožitnostmi prodchnutý vintage styl, který přináší retro design 50. a 60. let minulého století, je právě jedním z hlavních trendů pro rok 2015.

Výjimečný a praktický hybrid

Velký comeback v interiérovém designu právě zažívá styl vintage, který je teprve na startovní dráze a v dalších letech zřejmě zazáří opravdu naplno, takže poohlédnout se po takových kouscích již nyní rozhodně nebude od věci. Doslova kopíruje nábytek 50. a 60. let minulého století, jeho hlavním zdobným prvkem je velmi efektní vysoký lesk, oblé tvary a kulaté nosné nožky. Jedná se tedy o jakýsi hybrid, který je zcela výjimečný a přitom mimořádně praktický.

Kvalita s patinou stáří

Vintage nábytek působí útulně a jakoby zastarale, přichází však ve zcela kvalitním provedení. Může být sice umístěn i v sebemenším pokoji, nejvíc mu ale sluší velký prostor. Zajímavým prvkem interiéru, který navodí atmosféru honosného sálu, se může stát třeba sedací kout, jemuž kraluje luxusní pseudostarožitné křeslo. Některé z nich působí svou majestátnost jako skutečný panovnický trůn, nabízejí však stoprocentní pohodlí i mimořádný estetický zážitek.

Hlavním cílem je dobrý pocit

Vintage styl se v posledním roce objevuje ve všech módních a designových oblastech, počínaje oblečením, pokračujíc módními doplňky a konče bytovým designem. Moderní vintage styl především kombinuje svět starožitností a moderních interiérů. Tato výjimečná kombinace přináší pocit hřejivosti, útulnosti a zabydleného domova.

Jak na něj

Stačí porozhlédnout se třeba na půdě u babičky, rodičů nebo známých, případně obejít pár bazarů a obchodů se starožitnostmi. Určitě najdeme nějakou komodu, stůl, oprýskané židle či skleněný lustr a staré porcelánové nádobí. Nezapomeňme však na jednoduchost. Prostor nesmíme přeplácat, je třeba řídit se smyslem pro detail. Za pozornost stojí takové kousky, jako jsou taburety, truhlice či komody. Dále použijeme záclonky, kostkované závěsy, květované čalounění a čisté bílé polštářky s krajkovým lemováním, třeba právě po babičce.
Marie Popelková | inStory.cz
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Věda & Vesmír

Deset miliard let stará vybuchlá supernova nám znovu ukáže svůj výbuch. Jak je to možné a kdy se to stane?

Tech

Počítačem generovaných tváří přibývá. Oči prozradí, zda se na internetu díváte na člověka nebo...

Dům a zahrada

Sekačka s tupým nožem je za trest. Trávu neposečete a navíc zničíte motor

Zavřít reklamu