Tablety do myčky nemusí sloužit pouze k mytí nádobí. Vyčistíte s nimi i pračku či troubu

Rozpusťte tabletu do myčky a nechte v ní odmočit porcelán
📷
Další 4 fotografie v galerii
 Tipy a inspirace 
31. července 2020 08:38 / Depositphotos
  3   1
Tablety do myčky byly původně určené skutečně jen do myčky k mytí nádobí. Lidská vynalézavost však nezná mezí. Postupem času se zjistilo, že funkčnost tablet do myčky je mnohem obsáhlejší. Poradí si s více spotřebiči.

Tablety do myčky můžete využít různými způsoby. Mnoho lidí o nich nemá ani tušení, což je škoda, protože opravdu skvěle účinkují. Dokáží vyčistit toaletu, pračku, troubu či porcelán.

Trouba

Používáte troubu často? V takovém případě je patrně neustále znečištěná a musíte ji neustále drhnout. Zjednodušte si čištění trouby tabletami do myčky. Nachystejte si nádobu, do které dejte jednu tabletu. Zalijte ji menším množstvím vody a vznikne vám pasta.

Vezměte si hadřík, namočte ho do rozpuštěné tablety a potřete s ním všechna mastná místa v troubě. Nechte ji působit zhruba hodinu a následně znečištěný povrch v troubě setřete vlhkým hadříkem.

Porcelán

Schováváte si doma starší porcelán? Možná k němu máte citovou vazbu, protože vám ho kdysi daroval někdo blízký. V každém případě je potřeba porcelán občas vyčistit. Časem může zežloutnout a už nebude tak pěkný jako dřív. Porcelán můžete snadno umýt pomocí tablet do myčky.

Nachystejte si lavor, do kterého vhoďte dvě až tři tablety. Zalijte je vodou a počkejte, až se rozpustí. Porcelán dejte do lavoru a nechte odmočit přes noc. Ráno ho vyndejte. Měl by se zase lesknout. Tuto metodu nepoužívejte v případě, že je váš porcelán glazovaný a má kovové zdobení.

Pračka

Pračku je potřeba jednou za čas vyčistit. Musíte z ní odstranit usazeniny, aby dobře vyprala vaše prádlo. Pokud doma nemáte speciální přípravek na čištění pračky, můžete místo něj použít tabletu do myčky. Není to nic těžkého. Do prázdného bubnu vhoďte dvě tablety a nastavte pračku na dlouhý program. Musí se v ní totiž celé rozpustit. K běžnému praní tablety do myčky nepoužívejte.

Toaleta

Toaleta by se měla umývat pravidelně. Pokud ji chcete mít čistou téměř bez námahy, využijte tabletu do myčky. Těsně před spaním vhoďte do mísy jednu tabletu a nechte ji tam působit přes noc. Na místa, na která tableta s vodou nedosáhne, naneste pastu z rozpuštěné tablety. Toaleta bude čistá a voňavá. Dále čtěte: Spáry mezi kachličkami můžete vyčistit bez velké námahy. Postačí vám k tomu přírodní prostředky.

Eva Vogelová | inStory.cz
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Věda & Vesmír

Vědci vyrobili z vody kov. A podíl na tom mají i čeští odborníci

Tech

Rusko vyrobí dvě letadla, která ochrání prezidenta v případě nukleárního útoku

Dům a zahrada

Pokud se chcete se zbavit nadobro komárů na své zahradě, pořiďte si vážku. Stačí jen vysázet ty...

Zavřít reklamu