Jak správně pěstovat nepřehlédnutelnou japonskou vrbu, aby měla neustále bohatou korunu

 Tipy a inspirace 
20. července 2020 10:09 / Eva Vogelová
  0
📷
4 fotografie v galerii
Japonská vrba v zahradě vynikne  Depositphotos
Japonská vrba má specifický vzhled. Z dálky vypadá jako rozkvetlý strom či keř, ale z blízké vzdálenosti zjistíte, že jde o její krásné listy, které se zbarvují do růžovobílé barvy. Japonská vrba bude dominantní rostlinou ve vaší zahradě. Zjistěte, jak ji pěstovat, aby vám neuhynula.

Japonská vrba potřebuje dostatečnou péči, aby vám dělala radost a nezvadla. Musíte ji umístit tam, kde se jí bude dařit. Na začátku pěstování potřebuje pravidelnou zálivku. Nevyhnete se ani řezu, ale výsledek bude stát za to.

Na jakém místě se japonské vrbě bude dařit?

Předpěstovanou japonskou vrbu si můžete zasadit na zahradě od jara do podzimu. Bude se jí dařit především na slunném či polostinném stanovišti. Prodává se i jako keř, takže ji můžete využít jako živý plot. Japonská vrba je však oblíbenější spíše jako stromek. Nemusíte se bát, že by vám ve velkých mrazech uhynula. Zvládne pobyt i v třiceti stupních Celsia pod nulou.

Jak japonskou vrbu zalévat?

Japonská vrba má ráda vodu. Zejména po nasazení bude potřebovat vydatnou zálivku. Zhruba tři dny po zasazení ji zalévejte každý den. Následně stačí, abyste ji dodávali vody dvakrát týdně a s klesající teplotou i jednou týdně. Nesmíte zapomenout ji zalévat i v zimě. Jde sice o mrazuvzdornou rostlinu, ale bez pravidelné zálivky může zmrznout. Potřebuje vláhu celoročně.

Jak často u japonské vrby provádět řez?

Japonská vrba potřebuje řez několikrát do roka. Jde o velmi důležitou činnost, protože bohatě obrůstá. U stromkového druhu řezem zajistíte krásný kulatý tvar koruny. Řez byste měli provádět dvakrát až třikrát ročně. První se dělá ještě předtím, než vyraší první listy. Japonskou vrbu ostříhejte poprvé v únoru.

Druhý řez můžete provést v létě. Buďte radikální a japonskou vrbu nešetřete. Větve nechte dlouhé maximálně deset centimetrů. Nemusíte litovat toho, že přijdete o první barevné listy, protože zase rychle vyraší. Třetí řez udělejte v říjnu či listopadu. Na podzim proveďte pouze udržovací řez. To znamená, že odstraníte pouze přečuhující větve. Na jaře japonskou vrbu ostříhejte opět radikálně. Dále čtěte: Máte na zahradě nechtěný pařez? Můžete ho odstranit hned několika způsoby.

Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Dcera heavy metalového bouřliváka Ozzyho Ozbourna, Kelly je těhotná

Styl

Coldbrew, opravdová lahůdka nebo další hipster trend?

Tech

Tahle elektrická nákupní taška je překvapivě levná. Na dálnici s ní ale nejezděte

Zavřít reklamu