Zavařit lze i pečivo. Vydrží pak o hodně déle, klidně i půl roku

 Tipy a inspirace 
13. července 2020 11:02 / Marie Popelková
  42   2
📷
4 fotografie v galerii
Zavařené buchty i koláče vydrží dlouho southernplate.com
Lidé nejčastěji zavařují ovoce a zeleninu, také houby nebo maso. Ale zavařit se dá i pečivo, což málokdo ví. Díky tomu můžete pečivu prodloužit trvanlivost až na půl roku.

Zavařit samozřejmě nelze chleba nebo rohlíky, ale jen upečené cukroví nebo pečivo z třeného těsta. I tak se vám to může někdy hodit. Pokud se rozhodnete pro zavařování koláčů a buchet z třeného těsta, budete si jen muset obstarat vhodné sklenice, které nemají zúžené hrdlo, abyste z nich pak byli schopni obsah vyklopit. U drobného cukroví je to jedno, tam vám postačí i klasické zavařovací sklenice. Každopádně sklenice musejí jít neprodyšně uzavřít, měly by tedy mít kvalitní gumové těsnění, ideální je šroubovací víčko.

Zavařování pečiva z třeného těsta

Připravte si klasické třené těsto, jak jste zvyklí. Naplňte jím asi polovinu zavařovací sklenice, kterou ještě před tím mírně vymažte tukem a vysypejte strouhankou. Nedávejte do sklenice více těsta, protože při pečení značně zvětší svůj objem. Teď je nutné pečivo upéct a zároveň zavařit. Lze to provést dvěma způsoby, buď v zavařovacím hrnci nebo v troubě.

Zavařovací hrnec

Sklenice naplněné do poloviny třeným těstem důkladně uzavřete víčky a těsto pak při teplotě 100 °C pečte a zavařujte 120 minut v klasickém zavařovacím hrnci s vodou. Pak sklenice nechejte pomalu vychladnout. Uzavřené sklenice s těstem je třeba v zavařovacím hrnci zatížit.

Trouba

Těsto lze také nejprve upéct v troubě a až poté zavařit v zavařovacím hrnci. Nejprve sklenice naplněné do poloviny třeným těstem vložte bez víček do předehřáté trouby a 60 až 90 minut, podle typu ohřevu, upečte. Sklenice v tomto případě slouží jako forma. Upečené těsto nechejte mírně vychladnout a případně nožem odřežte těsto, které přeteklo přes okraj. Teprve pak sklenice důkladně uzavřete víčky a nechejte je zavařit v klasickém zavařovacím hrnci s vodou při teplotě 100 °C 30 minut. Pak sklenice nechejte pomalu vychladnout.

Tento způsob je výhodnější, protože je možné ověřit propečení těsta a na povrchu se vytvoří křupavá kůrka. I v tomto případě se ale sklenice musejí při zavařování v hrnci zatížit.

Zavařování upečeného cukroví

Když vám z nějaké oslavy zbylo cukroví, můžete ho dát do mrazničky, ale pokud je bez ozdob a krémů, tak se dá i zavařit. To je komfortnější, protože když pak budete chtít cukroví konzumovat, nemusíte nic dlouze rozmrazovat. Zavařením také změníte chuťové vlastnosti i konzistenci cukroví naprosto minimálně, na rozdíl od zamražení.

Nejde přitom o žádný složitý proces a nebudete k tomu ani potřebovat zavařovací hrnec. Cukroví opatrně naskládejte do sklenic a ty pevně uzavřete víčky. Sklenice potom naskládejte na vyšší pečicí plech s vodou tak, aby se vzájemně nedotýkaly. Cukroví zavařujte při teplotě 85 °C po dobu 30 minut. Jakmile troubu vypnete, nechejte v ní ještě sklenice asi 15 minut dojít. Po vyjmutí z trouby sklenice nechejte pomalu vychladnout. O tom, jaký zavařovací hrnec si pořídit, jsme psali zde.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Felix Slováček po cévní mozkové příhodě září: Doktor mi nezakázal mi ani dobré jídlo, ani erotiku

Styl

Sexuální násilí má nejen psychické, ale také dlouhodobé fyzické dopady

Tech

Jak na instalaci Windows 11 na nepodporovaných PC. Krok za krokem

Zavřít reklamu