Aktuální trendy obkladů a dlažby

Díky digitálnímu tisku již není problémem ani dřevěná podlaha v koupelně
📷
Další 3 fotografie v galerii
 Tipy a inspirace 
11. října 2014 11:05 / rako.cz
  0   0
Stále nám chybí příroda, a tak jí chceme dostat co nejvíc i do svých domovů. Proto v moderních interiérech převažují jednoduchá řešení, tlumená barevnost v přírodních tónech, velké formáty a použití digitálního tisku. Nejvíc je patrná právě orientace na přírodní materiály, přesněji dokonalé imitace dřeva, kamene či betonu.

Zázrak digitálního tisku

Digitální tisk umožňuje přenést na hladký i reliéfní povrch keramických obkladů a dlažby jakýkoli dekor, ať už se jedná o autentické přírodní nahodilosti, nedokonalosti, patinu, řez kamenem či úpravy povrchů. Z přírody vycházejí i barvy – „in“ jsou odstíny šedé, hnědé a béžové. Tuto základní barevnost doplňují tlumenější odstíny fialové, červené, zlaté, tradiční modré, modrozelené či zelené.

Mozaika nestárne

Nadále velmi trendy zůstává i mozaika, která je populární i díky prakticky neomezeným možnostem výběru materiálů, barev a formátů. Můžeme vybírat z keramických, skleněných, dřevěných i kovových, v lesklých, metalických, matných, hladkých či strukturovaných povrchových úpravách.

Netradiční formát

Různí se také tvary jednotlivých dílků, od tradičního čtverce přes obdélníky a kruhy až po šestihrany a kamínky. Podobná rozmanitost panuje v rozměrech, od 0,8 až po 5, 10, 20, 30 i 40 centimetrů. Při vytváření jejich kombinací se téměř meze nekladou, hlavními zásadami však zůstávají jednoduchost a elegance.

Dřevo v koupelně

Obklady imitující dřevo jsou velmi žádané, uplatňují se nejen v koupelnách, ale také jako dlažba v mokrých a namáhaných zónách nebo v místech, kde bychom jako dekoraci stěn nejraději volili dřevo, touha po praktičnosti nám to však nedovolí. Dřevěná podlaha v koupelně tudíž už není problém. Materiály dokonale imitují přírodní, jsou nenáročné na údržbu a nabízí dokonalý komfort.
Marie Popelková | inStory.cz
Témata: trendy, obklady, dlažby, domov

Víc už toho není

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Věda & Vesmír

Egyptské podvodní město odhalilo starodávnou loď i pohřebiště

Tech

Tým astrofyziků šokuje. Všechno se točí v kruhu, i vesmír, který připomíná koblihu

Dům a zahrada

Pokud se chcete se zbavit nadobro komárů na své zahradě, pořiďte si vážku. Stačí jen vysázet ty...

Zavřít reklamu