Vypěstujte si salát v květináči

 Tipy a inspirace 
26. dubna 2017 11:01 / Bronislava Silná
  2   0
📷
1 fotografie v galerii
I když nemáte zahrádku, můžete pěstovat saláty. Shutterstock
Je doba, kdy můžete pěstovat salát na zahrádce. Ne každý má pozemek a někdy se hodí mít salátové listy víc při ruce.

Jaká odrůda

Pro pěstování za oknem či dokonce uvnitř bytu se hodí odrůdy, které nemusí vytvářet velké kompaktní hlávky, ale ze kterých se dají uštípnout jednotlivé lístky. Najdeme zde jak čistě zelené listy, tak i zelenočervené. 

Výsev

Vysazení provedeme nejprve víc nahusto do jednoho květináče. Pravidelně zaléváme a udržujeme v teple. Když nám rostlinky vzejdou a vytvoří asi šest lístků, rozsadíme je do samostatných květináčů, aby měly dost prostoru.

Pěstování

Pro pěstování se hodí lehčí hlinitopísčité půdy, by mohl salát dobře kořenit a přijímat živiny. Nesmíme zapomenout na pravidelnou zálivku a na mírné přihnojení tekutým hnojivem pro listovou zeleninu. Pozor na přehnojení, které by vedlo k ukládání dusičnanů v listech, což opravdu nechceme, protože bychom si na zdraví nijak nepomohli.

Dejme pozor na to, aby okno, na kterém budeme salát pěstovat nebylo příliš osluněné. Salát by hodně rychle vybíhal do květu, což není žádoucí, protože potřebujeme listy.

Sklizeň

Jakmile je listů dostatek, můžeme začít zvenčí jednotlivé listy obírat. Odstraníme i ty špatné, které jíst nechceme. Tento druh pěstování nám poskytne dost salátových listů na přízdobu našich talířů. Pokud budeme mít květináčů několik, můžeme si dopřát i misku se salátem.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Sandra Nováková popsala hádky s partnerem. Živěji, než byste čekali

Styl

Památka zesnulých nebo Halloween? Jak se slaví svátek mrtvých napříč světem

Dům a zahrada

Než přijdou Dušičky, vyčistěte náhrobky. Na každý materiál platí něco jiného

Zavřít reklamu