Rohy skýtají velké nebezpečí pro vaše dítě

 Tipy a inspirace 
05. listopadu 2015 22:01 / Marie Popelková
  0
📷
1 fotografie v galerii
Nebezpečí pro Vaše dítě číhá na "každém" rohu Wikimedia Commons/Kotivalo
Mezi „domácí zabijáky" patří nejenom špatně osvětlené chodby a schody, ale třeba pantofle na zemi, rohožka přede dveřmi, nečekaně otevřené dveře či rohy nábytku.

Dveře a skříňky


Už jste si někdy přivřeli prst do dveří nebo do zásuvky od skříňky? Tak víte, že to dost bolí. A právě tomu se v kuchyni snažte za - bránit. K některým dvířkům lze namontovat zpomalený systém dovírání dvířek nebo opatřit zásuvky zábranami proti tomu, aby nevypadly a svou tíhou dítěti neublížily. Chcete-li, aby dítě v zásuvkách „neordinovalo“, pak je nejjednodušší zabezpečit je zámkem nebo mechanickou zábranou – to je velmi osvědčený způsob. Skoro nic to nestojí a vy budete v klidu. Pořizujete-li novou kuchyň, pak jsou ideální tzv. zapuštěné úchyty, které nebudou vyčnívat.

Máte kuchyň se skleněnými dveřmi?


Sklo raději vyměňte za nerozbitné nebo je překryjte plexisklem. Nevypadá to sice tak stylově, ale až dítě vyroste, můžete se zase vrátit ke sklu. Velmi častým úrazem bývají ostré rohy nábytku, nejčastěji jídelního stolu. Pokud je navíc přímo vevýšce dětské hlavičky, pak je doslova a do písmene hrozbou. Máte--li navýběr, pořiďte si radši stůl, který má zaoblené rohy, ale pokud to nejde, řešením jsou umělohmotné plastové chrániče, které jen nasadíte na rohy stolu, a je vystaráno.

Nábytek v kuchyni by měl být z nehořlavých materiálů. Jídelní stůl má být stabilní a natolik těžký, aby se nezvrhl, když se k němu dítě přitahuje vdobě, kdy se učí třeba chodit. Vysokou dětskou židličku nikdy nestavte na místo, odkud by mohlo dítě dosáhnout na přívodní kabely, nože a jiné nebezpečné předměty.
Reklama
Nejčtenější články
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Ivanka Trump se prohání v Egyptě na velbloudech jen několik dní poté, co prasklo, že donáší FBI na svého...

Styl

Friluftsliv je další skandinávská tradice, která zlepšuje psychickou pohodu během podzimu a zimy. Dokáže...

Dům a zahrada

Nezanedbejte říjnové práce na zahradě: Sázejte, uskladňujte a mulčujte