Retro bude slušet i té vaší kuchyni

Při vybavování retro kuchyně nesmíte zapomenout na vhodně zvolené spotřebiče, a to např. lednici, sporák s troubou, mixér a další.
 Interier 
18. října 2015 11:41 / Wikimedia Commons/Gitesdelacascade
  0   0
Retro styl má v interiérovému designu vždy své místo. Někteří lidé totiž dávají přednost staršímu vzhledu přes supermoderními vymoženostmi. Získají tak snadněji útulné prostředí s nádechem starší doby. Nejinak je tomu i co se týče domácích spotřebičů. Opatřete si nové kousky ve starším stylu.

Typické znaky pro retro kuchyně jsou v první řadě oblé tvary, a proto vyznavači hran a krabicovitých tvarů, ať na retro kuchyně raději zapomenou. Linie skříněk jsou ladné, hrany ztratily pravý úhel a nahradily je obliny. S hranami se však v retro kuchyni přesto můžete setkat, a to třeba u dekorací a obrazců. Retro kuchyně by také měly zkrášlovat květiny s drobnými kvítky nebo pelargónie za okny.

Kuchyňská linka v retro stylu překypuje barevností. Černá, šedá a další tmavé barvy retro zcela zapovědělo, a vedoucích pozic se ujaly barvy veselé, hravé, pastelové. Retro kuchyni nejvíc sluší modrá, červená, žlutá, zelená, oranžová nebo třeba hnědá v kombinaci s béžovou. Odstíny mohou být pastelové i syté a styl retro vám s nimi umožňuje skvěle pracovat a kombinovat je.

Starý vzhled – moderní funkce

Charakteristickým prvkem rustikálních a retro kuchyní jsou přírodní materiály, hlavně dřevo a kov. „Ideální jsou takové kousky, jež nesou viditelné stopy času a opotřebovanosti. Návrat do minulosti ale nemusíte brát doslova,“ radí Pavel Voska ze společnosti prodávající elektroniku dodává: „.I v selské kuchyni je místo pro vestavné spotřebiče. Na trhu najdete kvalitní multifunkční trouby, sporáky i digestoře s nejmodernějšími funkcemi zahalené do originálního retro designu.

Pokud nemáte zrovna hyper moderní kuchyň, ale za novou retro ji měnit nechcete, zkuste jen svou kuchyni odít do retro hávu právě pomocí správné volby doplňků a spotřebičů. Místo televize si do kuchyně pořiďte dřevěný magnetofon, vyměňte závěsy, kořenky, pořiďte retro toustovač, mlýnek nebo překapávač. Retro styl kuchyni navodí i nová výmalba nebo třeba jen výměna kuchyňských dvířek!

Marie Popelková | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Věda & Vesmír

Záhadu ruského podzemního komplexu se snaží vědci rozluštit pomocí snímačů kosmických částic

Tech

V Číně jezdí nejrychlejší vlaky. Dočká se i Česko v nejbližších letech takto rychlých vlaků?

Dům a zahrada

Chcete kuchyň podrobit úpravám, ale nevíte si rady? Pomoci vám může umění Feng Shui

خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn
Zavřít reklamu