Rozdělte místnost na dva samostatné pokoje. Přinášíme vám inspiraci, jak na to.

 Interier 
14. října 2015 23:32 / Marie Popelková
  0
📷
1 fotografie v galerii
Zapomeňte na příčky, pokoj lze rozdělit lépe a působivěji.  Internet
Obývák, ložnice, dětské pokoje, pracovna, místo na domácí práce - jak to všechno vměstnat do malého bytu? Čtětě níže inspirace, jak se toho dá docílit.

Sádrokartonové deskySádrokartonové desky nachází své uplatnění nejen při běžných konstrukcích, ale i při tvoření stavebních příček, k obkladům střešních konstrukcí, při tvorbě stropních podhledů nebo k obkladům v prostorách s vysokou vlhkostí. Široká škála využití sádrokartonových desek si vyžaduje i jejich specializaci a rozdělení dle jejich využití. Výrobci sádrokartónů proto dodávají desky nejrůznějších rozměrů a kvalit.

ParaványMá tu výhodu, že ho můžeme složit a přemisťovat podle momentální nálady a potřeby. Zástěna je užitečná v dětském pokoji, v němž je více sourozenců, ale i ve větším obývacím pokoji s pracovním nebo dětským koutkem.

Paraván může mít jedno křídlo a více. Je přitom jedno, zda má tvar obdélníkový, oválný, čtvercový nebo připomíná roztažená motýlí křídla. Jednotlivé části paravánu jsou spojena buď pevně, nebo pohyblivě.

Obvykle je rám paravánu vyroben z různých druhů dřeva, kovu, někdy z plastu nebo z hliníku.

Paravány stojící rámem přímo na zemi zajistí úplné optické oddělení prostor. K tomuto typu se vyrábějí stojánky, které využijeme kvůli vyšší stabilitě, když chceme mít zástěnu úplně rozloženou.

Příčky a žaluzie vytvoří v interiéru samostatné kouty

Skvělým řešením, jak z jednoho většího pokoje vytvořit několik menších, relativně samostatných zón, je použití příček. Vhodně zvolená příčka nebo kus nábytku s funkcí příčky – např. knihovna nebo skříň apod. – vytvoří v interiéru iluzi několika místností. Velmi oblíbeným materiálem pro tvorbu příček je mléčné sklo nebo průhledný plast, protože tak zabijete dvě mouchy jednou ranou: rozdělíte místnost na samostatné dimenze, ale díky prostupu světla zachováte iluzi celého velkého pokoje. Podobně vhodným materiálem pro příčky je ratan, bambus nebo žaluzie, které můžete zavěsit až ke stropu. Bez velkých nákladů a složitých rekonstrukcí tak získáte prostředek, kterým můžete změnit dimenzování místnosti podle potřeby.

Závěsy

Měkkou a útulnou atmosféru vám doma vykouzlí závěsy. Existuje jich spousta druhů i barev, takže určitě najdete ty správné, které zapadnou do vašeho domova. Hravě tak oddělíte spací prostor od zbytku místnosti nebo si s nimi můžete vytvořit jednoduchou šatnu. A když vás přestanou bavit, není nic jednoduššího, než je prostě sundat.

Nábytek rozdělí velkou místnost na několik menších

Použijte také stávající nábytek. Pamatujte přitom, že vhodné umístění jednotlivých kusů je „zády k sobě“, protože tím nejlépe vznikne iluze dvou samostatných pokojů. Zkuste například umístit čelo postele proti zadní straně prádelníku nebo skříně – a rázem máte místo jedné ložnice komfortní interiér pro spaní a samostatnou šatnu!
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Valentýn ve velkém stylu?! V odstínech růžové jej slavila A.n.d.u.l.a, Sharlota a Angie Mangombe

Styl

Velká chodidla nebo velký nos znamenají velký penis a další fakta a mýty, co o mužích panují

Dům a zahrada

Efektivní úklid v domácnosti se psem: Jak na chlupy, skvrny od bláta, moči či krve