Žádný interiér nebude mít tu správnou atmosféru bez maličkostí, které dělají domov domovem

 Interier 
04. srpna 2020 08:38 / Marie Popelková
  0
📷
4 fotografie v galerii
V útulném bytě je každému dobře Depositphotos
Možná se vám to už někdy stalo - byli jste v bytě, který byl perfektně uklizený i bravurně sladěný, přesto z něj nedýchala ta pravá domácká atmosféra. Tu totiž musíte vytvořit sami pomocí maličkostí. Některé vás ani nebudou nic stát, přesto vykouzlí to pravé teplo domova.

To, že máte byt, nemusí ještě nutně znamenat, že máte domov. Domov totiž dělají až jeho obyvatelé, a to maličkostmi, které jsou osobní. Co by v útulném bytě nemělo chybět?

  • dekorace
  • fotografie
  • pokud máte děti – jejich kresby a výtvory
  • drobnosti, které jsou vám blízké

Pro hezký domov je třeba byt postupně zabydlet, dodat mu ducha rodiny nebo těch, kdo v něm žijí. Domov by měl být místem, kde se cítíte dobře, pohodlně, kam se rádi vracíte.

Teplo domova není samozřejmost

Tu správnou domácí atmosféru vykouzlíte pomocí nejrůznějších věcí. Svou roli hraje například výmalba, ale i osvětlení, výběr nábytku či dekorací. A rozhodně to není o drahých luxusních kouscích. Třeba obrázky a výtvory vašich dětí či vás samotných vás nebudou stát takřka nic. Přitom se dokáží postarat o útulný domov.

O domácí atmosféru se postarají také materiály. Sklo či beton sice působí moderně, ale na druhou stranu také chladně. S dřevem v tomto ohledu nikdy nešlápnete vedle. Hřejivou atmosféru vyvolají také různé textilie, ať už jde o polštáře, ubrus, záclony či deky a plédy.

Pozor na prázdné stěny

Když je nějaká stěna v místnosti prázdná, nemusí to hned vadit. Pokud ale zdi nezdobí vůbec nic, opět to působí nepřívětivým dojmem. Přitom stačí málo, třeba zeď natřít příjemnou barvou, pověsit na ni polici s květinami nebo zajímavý plakát. Hezky vypadají také rodinné fotografie, třeba momentky z dovolené, rozesmáté tváře vaší rodiny a podobně. Dnes už není problém nechat vytisknout fotografii ve velkém formátu, takže bez problémů bude suplovat i větší obraz. O tom, jak vyzdobit byt vašimi fotografiemi, se dozvíte z našeho článku zde.

Lucerničky a svíčky

Pohodovou atmosféru vám v bytě vykouzlí také nejrůznější lucerničky a svíčky. Mohou být i voňavé, pokud je vám to příjemné. Jestli se ale bojíte, že vám od plamínku svíčky něco shoří, klidně vsaďte na umělé světlo v podobě světelného řetězu. Ten můžete třeba jednoduše naaranžovat do průhledné skleněné vázy. Dobře vypadá i světelný řetěz ležérně položený na čele postele.

Bez dobrých vztahů to nepůjde

A nezapomeňte na to nejdůležitější. Pohoda bytu je odrazem lidí, kteří v něm bydlí. Pokud tedy budete mít v rodině dobré vztahy, bude to každá návštěva cítit, bez ohledu na to, zda vám interiér navrhoval špičkový designer nebo jej tvoří starší kousky nábytku. Harmonické vztahy jsou totiž základem, na nichž skutečný domov stojí.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Herec Miroslav Etzler v těžkém stavu. Připojený na kyslíku teď lituje, že se nenechal proti covidu očkovat

Styl

BMI určuje, zda jste obézní, či nikoliv. Podle jednoduchého výpočtu během chvilky zjistíte, jak na tom...

Tech

Používáte na mobilu prediktivní text? Dost možná tím žádný čas neušetříte a při psaní zpráv budete...

Zavřít reklamu