Buďte opálení i v zimě. Docílíte toho v pohodlí vašeho domova!

 Tipy a inspirace 
16. října 2015 20:18 / Marie Popelková
  0
📷
1 fotografie v galerii
Domácí solárium je ideální řešení pro opalování doma, v soukromí, pohodlí, bez nutnosti se objednávat Wikimedia Commons/Froztbyte
Mít krásnou, do bronzova opálenou pleť je snem snad každé ženy a tak je u nás návštěva solárií stále větším trendem. Pro ty, kteří nechtějí nebo nemohou navštěvovat solární studio je vhodná alternativa domácí solárium. Domácí solárium řeší i nedostatek světla v zimních měsících, který může vést až k depresím.

Výhody domácího solária jsou nesporné a to:

brzká návratnost nákladů

nepotřebujete tolik času jako pro návštěvu solárního studia

vše se odehrává v pohodlí Vašeho domova

Domácí solária jsou ve většině případů menší než ty v profesionálním solárním studiu.

V čem je solárium šetrnější než slunce?

Při umělém ozařování těla v soláriu probíhají tytéž procesy, jako když se sluníte na přírodním slunci. UV lampy v soláriu vyzařují slunci podobnou kombinaci UVA a UVB záření. UVA záření je zodpovědné za stimulaci pigmentace kůže, tedy za její hnědnutí. UVB záření je pak to problematičtější, které může způsobovat komplikace jako například poškození kůže či zraku. V soláriích je UVB záření zastoupeno pouze v malé míře. Jeho množství odpovídá zhruba intenzitě svitu ranního slunce.

Při opalování na přímém slunci hrají roli hlavně proměnlivé faktory jako např. roční období, denní doba, nadmořská výška, množství mraků nebo okolní povrch, který paprsky odráží (vodní hladina, písek, sníh). Opalování v soláriu včetně domácího solária má tu výhodu, že proces opalování můžete kontrolovat a regulovat, a to jak intenzitu UV lamp, tak i délku opalování vhodnou pro Váš fototyp a zdravotní stav. Díky tomu je možné velmi jednoduše zabránit vzniku slunečních alergií, spálení pokožky, či vzniku jiných nežádoucích reakcí.

Typy solárií:

solária jednostranná nebo také opalovací panely. Ozařují jednostranně celé tělo. Jsou flexibilní, můžete se opalovat třeba na posteli nebo na pohovce. Bývají skladná, solárium snadno složíte tak, aby Vám doma zbytečně nezabíralo prostor.

solária oboustranná neboli solární tunely. Opalují tělo z více stran a výsledek je srovnatelný s opalováním v solárním studiu.

solária horizontální – opalování v pohodlí vleže.

solária vertikální – opalování vestoje. Takové solárium umožňuje více pohybu během opalování. Opálení je tak rychlejší a rovnoměrnější.

solária skládací (mobilní) – velmi praktická do domácností.

solária obličejová a dekoltová nebo také horské sluníčko. Máte ho kdykoli rychle po ruce, dodá zdravý vzhled Vašemu obličeji.

solární nebo také sluneční louka – zářič umístěný na stropě.

zrcadlová solária – solárium zabudované v zrcadle. Vyrábějí se v různých velikostech, pro celou postavu, obličejové apod.

kolagenária

Provoz domácího solária

Investice do domácího solária se Vám poměrně brzy vrátí, ale šetříte především Váš čas! Pro provoz domácího solária stačí napětí 230 V. Výkon se pohybuje podle typu solária mezi 0,075 – 4 kW, takže za 1 minutu provozu nezaplatíte ani 50 haléřů!

Kvalitní domácí solárium pořídíte cca od 28 000 Kč jednostranné, od 50 000 Kč oboustranné, obličejové potom cca za 3 000 Kč.

IDesatero bezpečného opalování:

Před použitím řádně pročtěte návod k použití a dodržujte pokyny výrobce. V případě jakýchkoliv problémů navštivte lékaře.

Nechejte si určit typ vaší pleti a ujistěte se, že jste se opalovala maximální přípustnou dobu, vhodnou pro váš typ pleti. Vždy dbejte na to, aby nedošlo ke spálení pleti.

Dodržujte opalovací časy a zvyšujte je postupně po 1 až 2 minutách. Nedodržování doporučených časů může způsobit předčasné stárnutí pleti i její poškození.

Před použitím solária odstraňte make-up a veškerou kosmetiku. Nezapomeňte si odložit šperky.

Během opalování vždy noste ochranné brýle. Ultrafialové záření může způsobit vážné poškození očí.

Opalujte se pouze jednou denně. Neopalujte se ve stejný den v soláriu a na slunci.

Před vstupem do solária používejte vždy speciální kosmetiku. Pamatujte na to, že kosmetika, vyrobená pro opalování na slunci, není určena k opalování v soláriu.

Při samostatném opalování v soláriu není vhodné ležet zcela nehybně, neboť neprokrvená místa se neopálí.

Po opalování se několik hodin nesprchujte, aby nedošlo k přerušení procesu pigmentace.

Pokud užíváte léky, při kterých se v kombinaci s opalováním může vyskytnout alergická reakce, vždy se poraďte s lékařem o vhodnosti používání solária.
Reklama
Nejčtenější články
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Celý svět zasáhla zpráva o rakovině princezny Kate. Její mladší bratr James zveřejnil dojemný vzkaz a...

Styl

Díky mimořádně vysokému množství hořčíku dokáží koupele v epsomské soli ulevit od depresí, bolesti a...

Tech

České zbrojovky jedou naplno, nyní získaly technologii systému automatického granátometu MK 47