Máte rádi růžovou? Začleňte ji i do svého interiéru.

 Tipy a inspirace 
26. října 2015 21:36 / Marie Popelková
  0
📷
1 fotografie v galerii
Pastelově růžové tóny se staly neodmyslitelnou součástí art-deco interiérů a postupem doby se růžová stala typickou barvou romantického stylu. Wikimedia Commons/Internet Archive Book Images
Růžová. Pro někoho symbol něžnosti a mládí, pro někoho barva kýče, která mu nesmí přes práh. Pravdou ale je, že růžová barva umí vykouzlit nádhernou domácí atmosféru, umí být půvabně romantická, noblesní i extravagantně okouzlující. A když to s ní umíte, nadělá vám doma spoustu parády.

Růžové barvy na zdi se děsit nemusíte. Je tady jedno velké pravidlo, kterého byste se měli držet. Méně znamená více. Zapomeňte na celý pokoj v růžové. Zaměřte se spíše na jednu stěnu (nebo klidně i část stěny) místnosti a tam růžovou použijte. Výtečně vypadá v kombinaci s čistě bílou, zlý výsledek nebude i v citlivě zvolené variantě s šedou.

Růžový nábytek? Nejčastěji u dětí


Jediným místem, kde růžová působí přirozeně a vůbec ne nevkusně, jsou dětské pokojíky. Království malých princezen po sladkých odstínech přímo volá, proto se nemusí omezovat jen na textilie, ale s klidným svědomím lze pořídit celou nábytkovou sestavu. Děvčata ji zbožňují i proto, že dokáže z malého prostoru vykouzlit nejlepší místo na světě. V ostatních částech bytu buďte ale už střídmější.

Růžová a kuchyně


Vzhledem vlastnostem růžové barvy, mezi něž se řadí povzbuzování konverzace a chuti k jídlu, je tato barva vhodná do kuchyně i jídelny. V kuchyni můžete růžovou využít jen decentně, třeba v barevných doplňcích, textiliích nebo na spotřebičích, ale skalní fanoušky této barvy jistě potěší růžová i na kuchyňských skříňkách. Ve větším rozsahu lze růžovou zakomponovat do kuchyně také v podobě barvy na stěnách. Ideální je ovšem růžovou zkombinovat se sytějšími a neutrálními barvami jako je kávově hnědá, bílá, šedá, béžová a námořnická modrá.

Růžová a koupelna


Jelikož růžová barva může působit pozitivně, něžně a povzneseně, hodí se také do našich koupelen. V tomto prostoru, kam chodíme každodenně odpočívat a relaxovat po náročném dni, je potřeba v případě užití růžové barvy dodržet pár zásad. V opačném případě se může stát, že nás brzy omrzí. Do koupelen se krásně hodí starorůžové doplňky a textilie jako jsou závěsy, ručníky či dávkovače na mýdlo. Zajímavého efektu můžete dosáhnout také s pomocí růžových a lila obkladů, které lzev koupelně dobře ozvláštnit jemnými květinovými vzory.
Reklama
Nejčtenější články
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Ivanka Trump se prohání v Egyptě na velbloudech jen několik dní poté, co prasklo, že donáší FBI na svého...

Styl

Friluftsliv je další skandinávská tradice, která zlepšuje psychickou pohodu během podzimu a zimy. Dokáže...

Tech

Nejrychlejší vlaky světa: Čínský maglev letí rychlostí až 460 kilometrů v hodině