Máte rádi růžovou? Začleňte ji i do svého interiéru.

Pastelově růžové tóny se staly neodmyslitelnou součástí art-deco interiérů a postupem doby se růžová stala typickou barvou romantického stylu.
 Tipy a inspirace 
26. října 2015 21:36 / Wikimedia Commons/Internet Archive Book Images
  0   0
Růžová. Pro někoho symbol něžnosti a mládí, pro někoho barva kýče, která mu nesmí přes práh. Pravdou ale je, že růžová barva umí vykouzlit nádhernou domácí atmosféru, umí být půvabně romantická, noblesní i extravagantně okouzlující. A když to s ní umíte, nadělá vám doma spoustu parády.

Růžové barvy na zdi se děsit nemusíte. Je tady jedno velké pravidlo, kterého byste se měli držet. Méně znamená více. Zapomeňte na celý pokoj v růžové. Zaměřte se spíše na jednu stěnu (nebo klidně i část stěny) místnosti a tam růžovou použijte. Výtečně vypadá v kombinaci s čistě bílou, zlý výsledek nebude i v citlivě zvolené variantě s šedou.

Růžový nábytek? Nejčastěji u dětí


Jediným místem, kde růžová působí přirozeně a vůbec ne nevkusně, jsou dětské pokojíky. Království malých princezen po sladkých odstínech přímo volá, proto se nemusí omezovat jen na textilie, ale s klidným svědomím lze pořídit celou nábytkovou sestavu. Děvčata ji zbožňují i proto, že dokáže z malého prostoru vykouzlit nejlepší místo na světě. V ostatních částech bytu buďte ale už střídmější.

Růžová a kuchyně


Vzhledem vlastnostem růžové barvy, mezi něž se řadí povzbuzování konverzace a chuti k jídlu, je tato barva vhodná do kuchyně i jídelny. V kuchyni můžete růžovou využít jen decentně, třeba v barevných doplňcích, textiliích nebo na spotřebičích, ale skalní fanoušky této barvy jistě potěší růžová i na kuchyňských skříňkách. Ve větším rozsahu lze růžovou zakomponovat do kuchyně také v podobě barvy na stěnách. Ideální je ovšem růžovou zkombinovat se sytějšími a neutrálními barvami jako je kávově hnědá, bílá, šedá, béžová a námořnická modrá.

Růžová a koupelna


Jelikož růžová barva může působit pozitivně, něžně a povzneseně, hodí se také do našich koupelen. V tomto prostoru, kam chodíme každodenně odpočívat a relaxovat po náročném dni, je potřeba v případě užití růžové barvy dodržet pár zásad. V opačném případě se může stát, že nás brzy omrzí. Do koupelen se krásně hodí starorůžové doplňky a textilie jako jsou závěsy, ručníky či dávkovače na mýdlo. Zajímavého efektu můžete dosáhnout také s pomocí růžových a lila obkladů, které lzev koupelně dobře ozvláštnit jemnými květinovými vzory.
Marie Popelková | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Věda & Vesmír

V Austrálii byl objeven obří trilobit, který byl děsivým predátorem v období prvohor

Tech

Bezpečnostní riziko v našich domovech? Robotický vysavač dokáže shromažďovat citlivá data

Dům a zahrada

Potřebujete rychle vypulírovat sedačku nebo koberec? Pomůže vám silná trojice čističů

خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn
Zavřít reklamu