Nejnovější trendy tapet

 Tipy a inspirace 
21. listopadu 2014 07:04 / Marie Popelková
  0
📷
1 fotografie v galerii
Moderní vzory tapet, fototapety a vintage tapety představují úžasné trendy, které vytvářejí skvělý, design interiéru.   / inStory.cz
Výrazný design stěn s moderními tapetami může vypadat překvapivě, dobrodružně anebo naopak melancholicky a romanticky vdechnou prostoru jemnou a přívětivou atmosféru. Moderní tapety jsou skvělý nástroj, který umožňuje experimentovat s interiérovým designem jako takovým. Klasické tapety i fototapety nabízí krásnou možnost pro kreativní výzdobu stěn interpretující různé styly designu. Moderní vzory přidají šmrnc do obytných prostor. Fototapety vytváří mnohdy i 3D interiér s optickými klamy a nádhernými prvky mnoha rozměrů.

Více stěn, pokrytých romantickými tapetami je jedním z nejnovějších trendů v domácím zdobení dominantních zdí, které vytváří okouzlující, měkký a krásný historický styl. Fototapeta přináší digitální technologie do interiérového designu zcela nenásilným způsobem a zprostředkovává úžasné, působivé a zajímavé životní prostory.

Interiérový design se stejně jako móda mění každý rok, ale moderní vzory tapet, které jsou elegantní a klasické, zůstanou v módě ještě nějakou dobu, a proto není nikdy špatný nápad po nich, při výběru interiérových doplňků, sáhnout.

Výrazné a barevné obrázky, optické iluze a barevné vzory, či ornamentální výjevy mohou oživit jakýkoli interiér. Fototapety jsou univerzální a všeobecně přitažlivé v případě, že jejich výběr nepodceníte a sladíte je se zbytkem interiéru.

Nejnovější trendy a digitální technologie umožňují využívat moderní tapety jiným způsobem. Mix jasných a neutrálních barev, překvapivých obrazů, přírodou či geometrií inspirovaných vzorů a velkých digitálních projekcí zastupují přední trendy ve světě interiérového designu.

Trendy z oblasti tapetového designu se přesunuly do vyššího levelu a namísto prostých, tištěných motivů, často nabízí také nepřeberné množství působivých vzorů a textur. Míchání textur v obytném prostoru, a zdobení stěny solitérní digitální fototapetou vytváří svěží design, ať už tento solitér bude zdobit zdi v domácnostech nebo kancelářích. Vzrušující mix textury, vizuální i optické iluze vyžaduje minimální úsilí a je snadné jej vytvořit, ale interiér vypadá inovativně, kreativně a neobvykle, což je skutečně úchvatným výsledkem a také odměnou za minimální námahu, kterou byste však měli vždy plně koncentrovat při samotném výběru tapet.
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Michal David otevřeně o největších hitech, Gottovi i o tom, co mu pomohlo po ztrátě malé dcery

Styl

Jak odhalit první příznaky sezonní afektivní poruchy. Někdy tento zimní stav může být opravdu vážný

Dům a zahrada

Zimní tip, jak načechrat a vyčistit koberec. Sníh to dokáže a vrátí mu i barvy

Zavřít reklamu