Hi-tech prvky v interiéru pomocí 3D stropních panelů

 Tipy a inspirace 
19. listopadu 2014 05:05 / Marie Popelková
  0
📷
1 fotografie v galerii
Texturovaný povrch je naprosto specifický pro zpevněné panely a také 3D stropy a vytváří dokonalé optické iluze.   / inStory.cz
Stropní 3D instalace jsou moderním trendem, který postupně proniká i do českých interiérů. Dekorativní stropní panely jsou dokonalým, univerzálním stavebním materiálem pro výrobu designového stropu i v těch nejexkluzivnějších interiérech. Nabízí působivé, praktické a stylové řešení v podobě zvýšeného anebo naopak sníženého stropu.

Takzvané, falešné stropní panely do obývacího pokoje nebo ložnice přinesou jistý ráz moderny a hi-tech atmosféry. Masivní i drobné stropní desky vypadají dokonale skutečně v pokojích v jakémkoliv stylu. Vyřezávané panely a dekorační stropní desky, vyrobené z lehkých laminátů lze použít i pro dekorování nábytku. Interiéroví designéři věhlasných jmen aktuálně s oblibou využívají široký výběr vzorů pro nástěnné a stropní panely. Pomocí kreativních instalací tak vytváří konceptuální útvary, které se zpravidla snoubí v úžasnou konstrukci moderní prezentace avantgardního umění. Pokud se setká tento razantně umělecký a volnomyšlenkářský styl s melancholií přírodních materiálů, lze pak pouhou instalací 3D stropních panelů vyčarovat nevídané nálady v tom nejvšednějším interiéru.

3d stropní panely umožňují realizovat všechny architektonické a interiérové nápady pro vytváření jedinečných a atraktivní stropních ploch, obohacujících moderní ložnice nebo obývací pokoje. Plastické i skulpturistické nástěnné a stropní motivy jsou svěží způsob, jak vnuknout osobnost do prostoru kanceláře i intimních koutů domova.

Dekorativní stropní panely pro současné 3d stropní instalace vnáší do interiérů zajímavé akcenty, ne náhodou se svým vzezřením blížící stylu art deco. Odlehčené PVC stropní desky anebo laminované, kupříkladu lesklé panely jsou díky své nízké hmotnosti, tvárnosti a jisté neutralitě maximálně funkční a praktické. Závěsné stropní panely lze také velmi snadno odstranit, anebo je dle aktuální potřeby a vkusu měnit. Spoje jednotlivých desek, mnohdy řešené populárním „click-clack“ systémem, který nevyžaduje žádný výplňový ani lepící materiál, dokáže přemístit z jednoho místa na druhé opravdu každý. Tím se ze stropních 3D panelů stává ideální doplněk běžných rodin, ať už jde o domy s atypicky řešeným půdorysem anebo o něco více pravoúhlé městské byty.
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Nová verze filmu Tři oříšky pro Popelku se objeví před Vánoci v kinech, i s Pavlem Trávníčkem

Styl

Konopí a imunitní systém. Čtyři způsoby jak zvládnout virovou sezónu s CBD

Dům a zahrada

Udělejte radost svému mazlíčkovi. Psí a kočičí adventní kalendář zvládne vyrobit každý

Zavřít reklamu