Stromem inspirovaný pyramidový dům

 Exterier 
19. listopadu 2014 04:27 / Marie Popelková
  0
📷
1 fotografie v galerii
Tento moderní dům se vyznačuje trojúhelníkovým tvarem a eko-friendly konstrukcí a projektovým akcentem, inspirovaným okolními scenériemi přírody.   / inStory.cz
Dům tak dokonale splývá s do vysoka se tyčícími jehličnany a takřka pohádkovou atmosférou, kterou je budova opředena. Budova, tvarem připomínající hrotem vzhůru obrácený diamant nabízí zajímavý a nekonvenční způsob bydlení, jehož zřetelným projevem je nejen holý design, ale účelový a funkční princip úsporného, ekologického stavebního umu.

Impozantně řešená konstrukce podpěrného systému a trámů podpírajících budovu je zapuštěna v základech, hluboko pod zemí. Vila tak působí dojmem jako by se téměř vznášela ve vzduchu a celá její váha jako by byla podpírána jen jedním jediným sloupem. Dům v lese, splývající s okolními stromy vypadá úžasně a poskytuje skvělý únik od hluku a shonu velkých měst.

Abstraktně dynamický projekt odráží populární a ekologicky přívětivé vývojové tendence, ubírající se směrem k přírodním zdrojům a organickým materiálům. Všudypřítomná zeleň a bohaté koruny stromů nabízí luxusní soukromí, klid a tichou atmosféru, která je jako stvořená pro dokonalý odpočinek. Ekologicky šetrný dům vypadá jako dynamický artefakt, vycházející z romanticky klenutých a větrem ohýbaných korun stromů. domu je směsí moderních technologií, zelených nápadů a komfortních interiérů.

Jeho tepelné čerpadlo umí získat energii přímo z půdy, a hig-tech bioreaktor dokáže zpracovat odpad. Tyto eko-šetrné domy nabízí mnoho zajímavých zelených řešení, jako jsou solární panely, LED osvětlení, přirozená ventilace a dešťové sběrače, což umožňuje domu fungovat téměř nezávisle na okolním světě. Cement a ocel byly vyměněny za dřevěné rámy, což dělá tento dům ekologicky šetrný a lehký. Jeho struktura je silná a je navržena s recyklovaných a ekologicky šetrných stavebních materiálů. Dům má obytnou plochu 61 m2. Je určen pro dvě osoby a nabízí tři obytné plochy: kuchyni, ložnici a rekreační místnost.
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Dcera heavy metalového bouřliváka Ozzyho Ozbourna, Kelly je těhotná

Styl

Coldbrew, opravdová lahůdka nebo další hipster trend?

Dům a zahrada

Slimáci jsou neúprosní a dokáží zlikvidovat celou vaši úrodu. Jejich invazi se můžete bránit

Zavřít reklamu