Stromem inspirovaný pyramidový dům

Tento moderní dům se vyznačuje trojúhelníkovým tvarem a eko-friendly konstrukcí a projektovým akcentem, inspirovaným okolními scenériemi přírody.
 Exterier 
19. listopadu 2014 04:27 / zdroj: inStory.cz
  0   0
Dům tak dokonale splývá s do vysoka se tyčícími jehličnany a takřka pohádkovou atmosférou, kterou je budova opředena. Budova, tvarem připomínající hrotem vzhůru obrácený diamant nabízí zajímavý a nekonvenční způsob bydlení, jehož zřetelným projevem je nejen holý design, ale účelový a funkční princip úsporného, ekologického stavebního umu.

Impozantně řešená konstrukce podpěrného systému a trámů podpírajících budovu je zapuštěna v základech, hluboko pod zemí. Vila tak působí dojmem jako by se téměř vznášela ve vzduchu a celá její váha jako by byla podpírána jen jedním jediným sloupem. Dům v lese, splývající s okolními stromy vypadá úžasně a poskytuje skvělý únik od hluku a shonu velkých měst.

Abstraktně dynamický projekt odráží populární a ekologicky přívětivé vývojové tendence, ubírající se směrem k přírodním zdrojům a organickým materiálům. Všudypřítomná zeleň a bohaté koruny stromů nabízí luxusní soukromí, klid a tichou atmosféru, která je jako stvořená pro dokonalý odpočinek. Ekologicky šetrný dům vypadá jako dynamický artefakt, vycházející z romanticky klenutých a větrem ohýbaných korun stromů. domu je směsí moderních technologií, zelených nápadů a komfortních interiérů.

Jeho tepelné čerpadlo umí získat energii přímo z půdy, a hig-tech bioreaktor dokáže zpracovat odpad. Tyto eko-šetrné domy nabízí mnoho zajímavých zelených řešení, jako jsou solární panely, LED osvětlení, přirozená ventilace a dešťové sběrače, což umožňuje domu fungovat téměř nezávisle na okolním světě. Cement a ocel byly vyměněny za dřevěné rámy, což dělá tento dům ekologicky šetrný a lehký. Jeho struktura je silná a je navržena s recyklovaných a ekologicky šetrných stavebních materiálů. Dům má obytnou plochu 61 m2. Je určen pro dvě osoby a nabízí tři obytné plochy: kuchyni, ložnici a rekreační místnost.
Marie Popelková | inStory.cz
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Věda & Vesmír

Hadi začali diverzifikovat po vymření dinosaurů. Masově se šířili po všech kontinentech

Tech

Americká bezposádková loď umí sama vypouštět ty nejnebezpečnější rakety světa

Dům a zahrada

Začíná období dýní. Je potřeba sklidit je ve správný čas, jinak vám do jara nevydrží

Zavřít reklamu