Exotická zahrada s orchidejemi

 Exterier 
16. listopadu 2014 06:05 / Marie Popelková
  0   0
📷
1 fotografie v galerii
Tvořivé zahradní koncepty a exteriérové úpravy zahrnující orchidejevypadají fantasticky, romanticky a velmi atraktivně.   / inStory.cz
Barevné a překrásně vzrostlé orchideje v závěsných nádobách mohou posloužit jako jedinečné klenoty vaší zahrady nebo mohou být použity pro vertikální zahradu a potěšit tak každého návštěvníka interiéru, v němž je vertikální zeleň zastoupena.

Projektování zahrady s orchidejemi vyžaduje pečlivost a starostlivou zálivku. Voda je pro tento druh křehkých, exotických rostlin nepostradatelná, ale může být také jedním z největších ničitelů orchidejí. Orchideje vyžadují v rámci zálivky speciální péči. Je nutné jejich kořeny nechat mezi jednotlivými příděly vody, takřka úplně vyschnout, aby se kvetoucí krasavice udržely zdravé a dosáhly bohatého květenství. Orchideje mohou být pěstovány i ve vodě a vytvářet překvapivé a působivě svěží akcenty. Orchideje jsou schopny si vytvořit kořenové schéma, které se snadno přizpůsobí například i podmínkám, nutným pro život ve vodě. Před umístěním orchideje do vody musí být zcela odstraněny staré kořeny. Poté by orchidej měla být umístěna do nádoby, nebo sklenice s vodou, která pokryje spodek rostliny a udržována ve vzpřímené poloze než si vytvoří nové kořeny, schopné životu pod vodní hladinou. Každá vysoká nádoba je skvělá pro udržení orchideje ve vzpřímené poloze, ať už je ze skla, dřeva anebo umělé hmoty.

Denní zalévání poskytuje těmto náročným, ale opravdu krásným květinám nový příliv kyslíku. Každotýdenní výměna vody pomáhá udržet tyto kvetoucí rostliny zdravé a schopné budovat si vlastní obranyschopnost vůči okolnímu prostředí a jeho nežádoucím aspektům. Ať už jsou pěstovány ve speciální směsi zeminy nebo ve vodě, orchideje potřebují správné množství světla a adekvátní teplotu. Parapety a místa s umělým osvětlením jsou ideální pro většinu odrůd orchidejí. Orchideje pěstované ve vodě mohou vyžadovat větší nádobu, když se kořeny příliš tisknou ke stěnám té stávající.

Pěstování těchto rostlin ve směsi zeminy nebo ve vodě může vašemu zahradničení prospět, coby zcela nová zkušenost a jakýsi pokus o vytvoření tropického stylu zahrady. Orchideje jsou jedny z nejelegantnějších a nejkrásnějších květin na světě. Svou pouhou přítomností vnáší vzácné a překvapivé detaily do zahradní architektury. Orchideje jsou jedny z nejžádanějších a nejoblíbenějších interiérových kvetoucích rostlin, které snad každý touží pěstovat jako pokojové rostliny i u sebe doma.
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Sandra Nováková popsala hádky s partnerem. Živěji, než byste čekali

Styl

Detoxikační náplasti na nohy mohou vyvolat alergickou reakci. Neexistuje navíc důkaz, proč by měly fungovat

Tech

Rozbitý ruský špionážní satelit spadl na americké území

Zavřít reklamu