Neviditelné umění v kuchyni

Moderní design kuchyně odhaluje spotřebiče a kuchyňské úložné prostory pouze, když je to nutné.
 Tipy a inspirace 
11. listopadu 2014 04:53 / zdroj: inStory.cz
  0   0
Nejnovější trendy přinášejí kuchyně, které vypadají spíše jako jídelny, a ne jako tradiční místa pro ukládání potravin a přípravu jídla. Jedním z hlavních kuchyňských trendů je skrývání úložných prostor za krásná a elegantní dvířka na policích se žaluziemi a dekorativními panely.

Moderní design kuchyně odhaluje spotřebiče a kuchyňské úložné prostory pouze tehdy, pakliže je aktuálně budete potřebovat. Zdobí je zpravidla hladký povrch záslepných prvků, který dokonale doprovází čistý design interiéru a zachovává pořádek a uklizený prostor po celý zbytek dne. Když jsou zavřené, dekorativní panely a police s žaluziemi vypadají jako stylové stěny, čímž se zvedne estetická úroveň designu celé kuchyně.

Ozdobné panely a žaluzie, ovládané, zpravidla drobným a dokonale ukrytým tlačítkem, skryjí kuchyňské police s malými spotřebiči a nádobím, čímž dodají pohodlí a ergonomický charakter jakékoliv moderní kuchyni. Současný design, inspirovaný podkrovním bydlením, změní kuchyňské linky na krásné, ucelené stěny a současně transformuje kuchyňské ostrůvky do fantastického nábytku.

Když jsou dekorativní panely a žaluzie otevřené, světla se zapnou a poskytují funkční pracovní prostor pro vaření a práci na kuchyňské lince. Po jejich uzavření zase moderní kuchyňský kout vypadá spíše jako stylově zařízený pokoj se záhadným, nicméně moderním nábytkem.

Malé dekorační panely fungují jako rolety anebo žaluzie a lze je otevřít nebo zavřít i na dálku. Vnímání současného designu kuchyně se mění s různými kombinacemi otevřených a uzavřených skříněk a polic, takže zůstává zachována priorita uskladňování a nechybí ani tradiční prvek chytrých úložných systémů. Dálkové ovládání krycí funkce činí kuchyni mnohem pohodlnější. Kuchyňská linka se tak stává flexibilní, univerzální a elegantní, přičemž umožňuje otevírat a zavírat různé police, v závislosti na vašich potřebách. Například, police s krásnými nádobím mohou být otevřeny, zatímco vaše rodina večeří, aby se všichni její členové mohli kochat pohledem na porcelánové skvosty a křišťálové sklenice. Otevřená police se spotřebiči a vybavením, či pult s varnou deskou a dřezem umožní připravit jídlo ve velkém stylu. Pak můžete tyto oblasti uzavřít a užijte si rodinnou večeři v prostředí plném uspořádaného klidu a ničím nerušené krásy.
Marie Popelková | inStory.cz
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Věda & Vesmír

Vědci vyrobili z vody kov. A podíl na tom mají i čeští odborníci

Tech

Rusko vyrobí dvě letadla, která ochrání prezidenta v případě nukleárního útoku

Dům a zahrada

Pokud se chcete se zbavit nadobro komárů na své zahradě, pořiďte si vážku. Stačí jen vysázet ty...

Zavřít reklamu