Obklopte se krásou magnolií

 Exterier 
07. listopadu 2014 05:29 / Marie Popelková
  0   0
📷
1 fotografie v galerii
Výsadba čarokrásných magnolií nabízí krásu svých květů i jejich léčivé účinky.   / inStory.cz
Projektování a navrhování konceptu zahrady, jejíž součástí jsou sady s vysázenými magnóliemi, vytváří krásu a nabízí také prostřednictvím oslnivých květů i přírodní léčiva. Magnolie je jedním z nejznámějších druhů léčivých rostlin v oblasti přírodní, tedy bylinné medicíny. Velké květy magnólie v měkké růžové, žluté a krémové bílé barvě jsou něžné a romantické. Vytvářejí nádherné dominanty i solitérní prvky velkých parků i soukromých zahrad.

Keře magnolie jsou báječné také jako živé a jedinečné akcenty do zahrad a předzahrádek, projektovaných při zachování pozitivních energií učení Feng Shui. Magnolie je známá rovněž jako jedna z nejstarších bylin jejíž účinky využívala již starobylá čínská medicína. Tyto dřeviny mají schopnost léčit úzkost a deprese. Projektování zahrady se sadem magnólií je skvělý způsob, jak se spojit s přírodou, zlepšit si náladu a ozvláštnit i tu nejfádnější zahradu.

Pěstování magnólií je pěkný koníček, ačkoliv není zrovna dvakrát snadné se o tyto krásné rostliny starat. I tak ale výsledné kouzlo, které magnolie vaší zahradě propůjčí, rozhodně stojí za ty nevelké náklady na její výsadbu. Pobyt v zahradě s těmito úchvatnými rostlinami podporuje přirozený způsob odpočinku, spojuje lidi s přírodou a přidává organické tvary, textury a barvy i na tu nejskromnější zahrádku.

Magnolie, používané jako rostlinné léčivé přípravky, jsou jedním z nejnovějších trendů v oblasti účelové, neboli bylinné zahradní skladby. Existuje několik důvodů, proč velké množství lidí dává přednost magnóliím před množstvím dalších bylin. Magnolie jsou velmi krásné a symbolické rostliny. Je to stromek, nebo spíš zakrslý keř, známý pro své léčebné účinky a současně i honosné květenství. Má pozitivní účinky na své pěstitele a zlepšuje náladu. Magnolie milují miliony lidí po celém světě, pro jejich okouzlující a romantický vzhled, přirozenou krásu a relaxační účinek. Také ji ale rozhodně můžete použít jako ornamentální výzdobou uvnitř vašeho domu. Magnolie mohou být zasazeny kdekoliv.
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Sandra Nováková popsala hádky s partnerem. Živěji, než byste čekali

Styl

Pokud chcete zhubnout a posílit své zdraví, neměl by vaši pozornosti uniknout jeden druh čaje

Tech

Rozbitý ruský špionážní satelit spadl na americké území

Zavřít reklamu