5 Feng Shui tipů do vaší zahrady

Dobré Feng Shui zahrady vytváří klidné, klidné a ekologicky čisté místo.
 Exterier 
01. listopadu 2014 05:07 / zdroj: inStory.cz
  0   0
Vánek - feng, čistá voda - shui, sluneční světlo, kameny a zelené rostliny jsou hlavními prvky krásných nádvoří a zahrad. Čínské starobylé umění rozmístění objektů vv zahradě, včetně zahradního nábytku, rostlin, mostů, skalky a zahradních dekorací, je založeno na víře v symboliku jin a jang a toku čchi, které mohou dohromady vlny . Dobré Feng Shui zahrady vytváří klidné, klidné a ekologicky čisté místo. Zahrada by měla být daleko od průmyslových areálů a dobře chráněná před hlavní silnicí, hlukem nebo znečištěním. Znečištěná místa ničí energii, která přináší štěstí. Svěží vánek a čistá voda přitahují peníze a zlepšují zdraví.

1. V souladu s Feng Shui radami by dům, dvorek a zahrada měly být chráněny před negativními dopady na životní prostředí. Dobré Feng Shui zahrady zahrnují přírodní zábranu pro ochranu a soukromí. Vaše zahrada nebo dvorek by měly být obklopené přírodním, živým plotem, který snižuje hluk, vítr a znečišťování ovzduší. Ve starověku stavěli Číňané své vesnice v údolích hor. Jejich farmy prosperovaly, protože přirozené bariéry chránily farmy před silnými studenými větry a útoky nepřátel.

2. Dobré Feng Shui zahrady by měly zahrnovat prvky, které pomáhají vytvářet pocit bezpečí a pohodlí. Velké kameny, kamenné zdi a skalky jsou krásné a navíc účelné. Stromy a keře, kombinované tak, aby tvořily přírodní plot, nebo umělé oplocení, zdobené zelenými rostlinami a květinami, lze použít jako atraktivní a funkční přirozenou bariéru pro vaši zahradu.

3. Tok energie Qi, neboli životní síla Feng Shui filozofie, je všude. Správně koncipované Feng Shui zahrady vytváří otevřený prostor s keři, malými dřevinami a květinami, které umožňují volný tok životní síly.

4. Je důležité vytvořit otevřený prostor před domovními dveřmi, aby mohla energie čchi volně proudit dovnitř domu i jeho okolí, což přináší pozitivní změny. Nesázejte proto velké stromy v blízkosti předních dveří.

5. Další zásada dobré Feng Shui zahrady zní, dejte průchod vodní energii. Vodní živel přitahuje čchi energii, která přináší peníze do vašeho domova. Podle Feng Shui filozofie je voda symbolem bohatství.
Marie Popelková | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Věda & Vesmír

Egypt po letech otevřel Lomenou pyramidu. Její stavbu provázely problémy se statikou

Tech

Čeští vědci pracují na získávání vody ze vzduchu. Otevírají tím naději na zazelenění pouští

Dům a zahrada

Hledáte neotřelý, ale levný designový kousek do bytu? Stačí vám k tomu provaz a prkna

خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn
Zavřít reklamu