Zářící klenot pro terasu i zahradu

 Exterier 
15. října 2014 06:33 / Marie Popelková
  0
📷
4 fotografie v galerii
Originální designové osvětlení Carré-L lze použít i k aranžování květin či jako efektní doplněk sedacího koutu palazzio.cz
osvětlení patří k základnímu vybavení zahrad a na jeho provedení jsou kladeny stále vyšší nároky. Rozhodně již ale není jen pomocníkem pro orientaci ve tmě. Stává se součástí komplexního designu zahrady a k dostání jsou i mimořádně efektní kousky z dílen předních světových designérů.

Praktické i efektní

Designové zahradní osvětlení tvoří samostatnou kapitolu v budování zahrad. Požadujeme-li nadstandard, je dobré svěřit se do rukou odborníka, jenž nabízí bohaté zkušenosti s realizací a kreativní přístup. Opravdové unikáty nabízejí špičkové světové designérské firmy, jejichž aktuálním kolekcím pro rok 2015 vévodí solitérní kusy různých velikostí a leckdy až fantaskních tvarů. Slouží nejen jako funkční osvětlení u bazénu, na terase či přímo v zahradě, ale současně představují jedinečný dekorační prvek.

Požadavky na bezpečnost

Požadavky na venkovní osvětlení jsou specifická svým použitím, designem i technickými parametry. Venkovní svítidla by měla být především bezúdržbová s dlouhou životností, abychom se o ně nemuseli starat. Měla by být úsporná, s maximální ochranou proti vlhkosti a prachu (norma IP44-68). Naštěstí v současné éře moderních technologií lze splnit všechny náročné parametry, které jsou na svítidla pro venkovní použití kladeny.

Originalita a elegance

Jedinečným zdobným prvkem, vhodným především do minimalistických rozlehlejších interiérů, jsou například efektní designové kousky výrobce Twentyfirst, které jsou v aktuální řadě vybaveny integrovaným osvětlením. Můžeme je použít jako samostatnou dekoraci, náladová osvětlovací tělesa či k aranžování a osazování rostlinami. Modely kolekce Lighting se vyrábějí ve třech barvách – Orange, Green a Neutral.

Víceúčelový model

Ve svítidlech jsou standardně instalovány úsporné zářivky od 5 do 20 W. Některé modely můžeme využít i jako netradiční doplňkový nábytek, například designový prvek Carré-L, který může vytvořit efektní prvek sedacího koutu a současně posloužit i jako odkládací stolek.
Reklama
Nejčtenější články
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Michal David oslavil šedesátiny s dvouletým zpožděním. Dostal ale multiplatinovou desku

Styl

Nestárneme jen věkem, ale také stresem. Díky němu rychleji stárne náš imunitní systém a přicházejí...

Dům a zahrada

Přilákejte včely na zahrádku. Modré květiny jsou pro ně výjimečné

Zavřít reklamu