Zářící klenot pro terasu i zahradu

Originální designové osvětlení Carré-L lze použít i k aranžování květin či jako efektní doplněk sedacího koutu
📷
Další 3 fotografie v galerii
 Exterier 
15. října 2014 06:33 / palazzio.cz
  0   0
osvětlení patří k základnímu vybavení zahrad a na jeho provedení jsou kladeny stále vyšší nároky. Rozhodně již ale není jen pomocníkem pro orientaci ve tmě. Stává se součástí komplexního designu zahrady a k dostání jsou i mimořádně efektní kousky z dílen předních světových designérů.

Praktické i efektní

Designové zahradní osvětlení tvoří samostatnou kapitolu v budování zahrad. Požadujeme-li nadstandard, je dobré svěřit se do rukou odborníka, jenž nabízí bohaté zkušenosti s realizací a kreativní přístup. Opravdové unikáty nabízejí špičkové světové designérské firmy, jejichž aktuálním kolekcím pro rok 2015 vévodí solitérní kusy různých velikostí a leckdy až fantaskních tvarů. Slouží nejen jako funkční osvětlení u bazénu, na terase či přímo v zahradě, ale současně představují jedinečný dekorační prvek.

Požadavky na bezpečnost

Požadavky na venkovní osvětlení jsou specifická svým použitím, designem i technickými parametry. Venkovní svítidla by měla být především bezúdržbová s dlouhou životností, abychom se o ně nemuseli starat. Měla by být úsporná, s maximální ochranou proti vlhkosti a prachu (norma IP44-68). Naštěstí v současné éře moderních technologií lze splnit všechny náročné parametry, které jsou na svítidla pro venkovní použití kladeny.

Originalita a elegance

Jedinečným zdobným prvkem, vhodným především do minimalistických rozlehlejších interiérů, jsou například efektní designové kousky výrobce Twentyfirst, které jsou v aktuální řadě vybaveny integrovaným osvětlením. Můžeme je použít jako samostatnou dekoraci, náladová osvětlovací tělesa či k aranžování a osazování rostlinami. Modely kolekce Lighting se vyrábějí ve třech barvách – Orange, Green a Neutral.

Víceúčelový model

Ve svítidlech jsou standardně instalovány úsporné zářivky od 5 do 20 W. Některé modely můžeme využít i jako netradiční doplňkový nábytek, například designový prvek Carré-L, který může vytvořit efektní prvek sedacího koutu a současně posloužit i jako odkládací stolek.
Marie Popelková | inStory.cz
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Věda & Vesmír

To, co je na Zemi do jisté míry obtížné, na jiných planetách půjde. Vědci budou předpovídat počasí ve...

Tech

Levný počítač nemusí znamenat pomalý. Jak dobře vybrat a neplatit přitom zbytečně

Dům a zahrada

Zajímavé tipy, jak díky starému svetru zútulnit domácnost. Budou skoro zadarmo

Zavřít reklamu