Sprchový kout v novém pojetí

Vysoce módní je možnost sprchování přímo v ložnici nebo v pokoji pro hosty
📷
Další 2 fotografie v galerii
 Tipy a inspirace 
11. října 2014 15:11 / living.cz
  0   0
Jestliže nemáme v koupelně dostatek prostoru pro vanu, tím pečlivěji zpravidla vybíráme sprchový kout. Moderním koupelnám vládnou především vestavné sprchové hlavice větších formátů, zabudované do podhledu, které jsou téměř bezúdržbové.

Sauna i do paneláku

Pozvolna k nám přichází ze zahraničí trend začlenění sauny přímo do prostoru koupelny, dokonce se už prodávají i mini sauny, které se vejdou i do panelákového bytu. Novou módou, vycházející ze životního stylu, je propojování koupelny či alespoň sprchového koutu s navazující místností, například ložnicí.

Sprcha v ložnici

Mnoho lidí nechce mít v koupelně klasické sprchové kouty, nebo řeší možnost sprchování přímo v ložnici nebo v pokoji pro hosty. Právě pro ně architekti navrhují již několik let individuální řešení v podobě volných prostor, oddělených od zbytku místnosti skleněnou zástěnou, nebo dokonce i bez ní. Sprcha je vybavena hlavicí a odtokovým kanálkem, zabudovaným přímo v podlaze. Takovéto řešení je vysoce trendy a sprchovací místo je možné přesně přizpůsobit našim požadavkům.

Originální zákoutí

Netradiční řešení koupelny spočívá v neobvyklém vytvoření sprchovacího prostoru. Vzhledově velmi atraktivní modulární set se skládá z pevných skleněných stěn a vzpěr, z nichž lze sestavit sprchovací prostor prakticky jakékoli velikosti. Tyto sprchy působí v interiéru velmi vzdušně, protože jejich stěny většinou tvoří čiré sklo.

Kanálek postačí

Vanička je jen nepatrná nebo chybí úplně, takže interiér není opticky zastavěn jako při použití standardních sprchových koutů. Zájem o tyto systémy vzrůstá v posledních letech už i u nás. Odtok bývá u těchto netradičních sprch řešen buď odtokovým žlabem či podlahovou vpustí, nebo nízkou vaničkou.
Marie Popelková | inStory.cz
Témata: sprcha, ložnice, domov
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Věda & Vesmír

Vědci mají ambiciózní plán. Jedna biologická firma se chystá pomocí nových technologií vzkřísit...

Tech

Americká bezposádková loď umí sama vypouštět ty nejnebezpečnější rakety světa

Dům a zahrada

Začíná období dýní. Je potřeba sklidit je ve správný čas, jinak vám do jara nevydrží

Zavřít reklamu