Moderní a funkční přikrývky a polštáře

Lůžkoviny s extraktem z Aloe Vera jsou vhodné i pro alergiky a astmatiky
 Tipy a inspirace 
14. října 2014 05:30 / bavlna.cz
  0   0
Klasickým babičkovským duchnám již dávno odzvonilo, nebojme se změny a zkusme nahradit klasické peří podle nových trendů. U přikrývek je to například náplň, tvořená textilním vláknem s úpravou Aloe Vera, které se svými vlastnostmi blíží takzvanému nanovláknu.

Hit na trhu lůžkovin

Nejnovějším trendem se stalo mikrovlákno s výtažky z Aloe Vera. Účinky léčivé aloe jsou známé už po tisíciletí. O jejím použití v prošívaných přikrývkách se ale stále ještě příliš neví. V dnešní době jsou výtažky z Aloe Vera nejen součástí kosmetických přípravků, ale i řady dalších výrobků všude tam, kde se uplatní mimořádné příznivé působení na lidskou pokožku, schopnost zmírňovat bolesti svalů a kloubů.

Zázračná Aloe Vera

Výtažek z Aloe Vera je přidáván do stoprocentního mikrovlákna a v kombinaci s vhodným výplňovým materiálem pak výrobci dosahují opravdu výrazného antibakteriálního efektu lůžkovin. Přikrývky a polštáře z tohoto materiálu jsou vysoce prodyšné, takže jsou vhodné pro alergiky i astmatiky.

Konec plísní a bakterií

Extrakt z Aloe Vera posiluje celkovou vitalitu lidského těla a zároveň dodává pokožce vzácné organické látky. Díky němu je přikrývka vláčnější a pomáhá zjemnit pokožku, zatímco stále poskytuje mimořádnou jemnost a komfort. Kromě toho účinně bojuje s plísněmi a zabíjí nežádoucí bakterie.

Praní účinnost neovlivní

Polštáře a přikrývky s úpravou Aloe Vera můžeme bez obav vyprat v pračce, maximálně však do 95°C. Pokud chceme využít i sušičku, pak bychom měli sušit při nižší teplotě, maximálně do 120°C, postupným zvyšováním teploty. Výrobek se nesmí bělit prostředky uvolňujícími chlór a rozhodně bychom ho neměli žehlit. A nezapomeňte každý den důkladně proklepat polštář.

Praktické a levné

Při výběru nového vybavení postele můžeme sáhnout i po přikrývkách, plněných dutým vláknem, které přijdou levněji. V zimních měsících oceníme hřejivé přikrývky s povrchem z broušeného mikrovlákna a náplní ze stoprocentního polyesteru. Od klasického peří se liší především tím, že se dají naklepávat úplně stejně, ale nesrovnatelně lépe vyhovují požadavkům na hygienu a snadnou údržbu, a navíc mají i delší životnost.

Marie Popelková | inStory.cz
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Věda & Vesmír

V sedmdesátých letech vědci předpověděli, že naše civilizace zkolabuje v tomto století. Podle nové studie...

Tech

Rusko vystřelilo svoji hypersonickou raketu Zirkon. Dosáhne neuvěřitelné rychlosti

Dům a zahrada

Sezona komárů začala. Jak se proti nim bránit a jaké možnosti využít

Zavřít reklamu