Úložné prostory pro malé byty

Moderní nápady na úložné prostory pro malé byty nabízejí kreativní, elegantní a funkční design.
📷
Dalších 8 fotografií v galerii
 Interier 
23. října 2014 10:45 / zdroj: inStory.cz
  0   0
Pro úložné prostory lze vybrat prakticky jakákoliv nevyužitá zákoutí a škvíry v interiéru. Kupříkladu schodiště s pohodlnými a atraktivními úložnými skříněmi, policemi a zásuvkami, které dodávají celkovému interiérovému designu jedinečnou osobnost a efektivně využívají kapacit i těch nejmenších prostorů.

Interiérová schodiště jsou sama o sobě velmi dobře uchopitelným prvkem pro integraci skrytých úložných prostor.

I při výběru domácí techniky myslete na její skladování, upřednostněte multifunkční, eventuálně skládací produkty. Nemáte-li zálibu v častém a super-náročném pečení a vaření, pak namísto rozměrného kuchyňského robota postačí tyčový mixér s příslušenstvím. Podobně přehodnoťte koupi nábytku. Na trhu najdete i kousky, které dovedou plnit dvě i tři funkce najednou.

Dobrá vestavěná skříň je taková, která dokáže snadno a přehledně zpřístupnit všechny kouty úložného prostoru. Dejte přednost systému, který vám osobně více vyhovuje, ať už jsou to tyče, zásuvky nebo poličky. Oblíbené jsou také drátěné výsuvné programy, ale i sklopné police a mnoho dalších prvků. Komfort zvýší tiché výsuvné mechanismy s postupným dovíráním.

Co se týká ukládání, to, co používáte často, byste měli tudíž mít vždy při ruce. Horní poličky vyhraďte pro málo používané věci, nebo třeba pro sezónní oděvy. Do spodních polic se dobře vejdou například i boty, čisticí prostředky, či technika na údržbu bytu.

Knihy, sbírky drobných předmětů či různé nosiče vyžadují pro své uskladnění nějaký ten kousek prostoru. Pokud si hodláte regály na knihy vyrobit sami, dbejte na to, aby jejich hloubka odpovídala rozměrům knih, které do nich plánujete umístit. Knihovna, umístěná tak, aby pod sebou ponechala místo například pro televizi nebo pohovku, je opravdu špičkové řešení pro každý nevelký prostor.

Dokumenty roztřiďte a uložte do pořadačů. Časopisy ve stojanech pro ně určených udrží potřebný přehled a navíc i dobře vypadají. Velkou sbírku CD se vyplatí rozdělit podle autorů, abecedně do stojanů nebo krabic a ty uložit do regálů. Jako úložný prostor navíc (na málo nošené a zřídka kdy používané věci) poslouží i truhla, proutěný koš nebo lodní kufr.

Marie Popelková | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Věda & Vesmír

Náraz obřího asteroidu před miliony let zažehl sérii ničivých procesů nejen v oceánu

Tech

Autem v době koronaviru, neboli chyby, které nevědomky děláte, a zvyšujete riziko nákazy

Dům a zahrada

Naučte se pěstovat brambořík tak, aby vám vydržel déle než jen jednu zimu

Zavřít reklamu