Jak vytvořit jednoduché a krásné dekorace z šípků?

Věnec z šípků si můžete pověsit na dveře
📷
Dalších 5 fotografií v galerii
 Tipy a inspirace 
27. října 2019 09:43 / Depositphotos
  0   0
K podzimu neodmyslitelně patří šípky, které zpestřují přírodu svojí výrazně červenou barvou. Pokud se vám líbí, nemusíte je obdivovat pouze venku, ale můžete si je vzít i domů. Ozdobíte si s nimi svůj byt. Vytvořte z nich hezké dekorace. Inspirujte se, jak na to.

Výroba dekorací z šípků není nijak náročná. Zvládne ji i člověk, který není vyloženě zaměřený na ruční práce. Vyrazte ven na procházku a přineste si větší množství šípků. Kromě toho, že si z nich můžete vytvořit dekorace, mají blahodárné účinky pro lidský organismus. Odvar z šípků obsahuje velké množství vitaminů. Pokud je všechny nezužitkujete na podzimní výzdobu, můžete si z nich udělat třeba čaj.

Věnec na dveře

Šípkový věnec vypadá krásně, a navíc není těžké ho vyrobit. Budete k tomu potřebovat korpus věnce. Ten pořídíte v květinářství nebo zahradnictví. Šípky si nasbírejte či natrhejte pouze s větvičkami. Můžete najít ještě třeba šišky a plody hlohu, aby byl váš věnec bohatší.

Co na věnec dáte kromě šípků, záleží pouze na vás. Fantazii se meze nekladou. Pak už stačí jen otrhat z větviček listí a napíchat je i s šípky do korpusu. Dávejte je blízko sebe, aby tam nikde nevznikla žádná mezera a nebyl vidět korpus.

Dekorační srdce

Vytvořit si srdce z šípků nevyžaduje téměř žádnou zručnost. Můžete si ho pověsit na dveře, záclonu, lustr nebo si zvolte ještě úplně jiné místo, kde se vám bude vyjímat. K výrobě budete potřebovat dekorační drátek, šípky bez větviček a okrasnou stuhu či provázek.

V prvé řadě byste měli myslet na to, jak chcete, aby bylo srdce veliké. Podle toho zvolte délku dekoračního drátku. Začněte na něj navlékat šípky. Ve chvílí, kdy budete hotoví, ohněte dekorační drátek do podoby srdce a oba konce vzájemně propleťte. Zaháčkované místo zavažte stuhou, aby nebyl vidět spoj.

Pokud se vám nelíbí tvar srdce, z dekoračního drátku si můžete vytvořit libovolný tvar a opět na něj navléct šípky. Vytvořte si třeba kulatý obrys. Ti zdatnější z vás si z něj mohou vytvořit třeba postavičku.

Dekorace ve váze

Pokud se vám dekorace nechtějí vyrábět, nebo na ně nemáte čas, nezoufejte. Natrhejte si šípky s větvičkami a dejte je do několika menších váziček. Umístěte je na různá místa. I v tomto případě šípky váš domov hezky ozdobí. Dále čtěte: Nevyhazujte staré ložní prádlo, ale vyrobte si z něj třeba hračku.  

Eva Vogelová | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Věda & Vesmír

Antarktida byla pravděpodobně objevena ještě tisíc sto let předtím, než ji našli západní dobyvatelé

Tech

Toto je nejmenší implantovatelný čip na světě. Sloužit má především v medicíně

Dům a zahrada

Postavit ohniště není žádný problém. Musíte dodržet jen pár zásad

Zavřít reklamu