Jak snadno a rychle vyčistit mikrovlnku

 Tipy a inspirace 
25. října 2019 07:58 / Eva Vogelová
  0
📷
4 fotografie v galerii
Špinavá mikrovlnka je noční můra Depositphotos
Mytí mikrovlnky patří k nejméně oblíbeným činnostem v kuchyni. Pokud ji používáte často, patrně vás její čistění štve. Stačí, abyste jídlo zapomněli přikrýt poklopem, a v mikrovlnce se objeví hotová spoušť. Zjistěte, jak mikrovlnou troubu vyčistit bez velké námahy.

Mikrovlnná trouba potřebuje jednou za čas důkladnou očistu, aby z ní zmizely veškeré nečistoty. Přece jen slouží k ohřevu jídla, takže byste ji neměli zanedbávat. Pokud mytím mikrovlnky nechcete strávit hodně času, zjistěte, jak ji vyčistit rychle.

Mikrovlnku odmastíte solí

K odmaštění mikrovlnné trouby nepotřebujete žádné speciální čisticí přípravky. Vystačíte si s kuchyňskou solí. Jde sice spíše o babskou radu, ale funguje. Nasypejte do mikrovlnky sůl a na několik minut ji zapněte. Díky žáru sůl zhnědne a vy ji můžete vymést. Poté už stačí jen mikrovlnou troubu vevnitř setřít mokrým hadříkem.

Ocet zvládne vše

Ocet je univerzální domácí čistič, který vám pomůže i s mytím mikrovlnné trouby. Nachystejte si malou misku s trochou vody, do které nalijte dvě polévkové lžíce octa. Misku vložte do mikrovlnky, kterou zapněte na plný výkon zhruba na čtyři až pět minut.

Hned poté misku s octovou vodou vyndejte a nachystejte si mokrý hadřík. Nyní vnitřek mikrovlnné trouby umyjte. Půjde vám to snadno díky páře z octové vody.

Citron a pomeranč vám ulehčí práci

Nachystejte si citron s pomerančem. Obě ovoce nakrájejte na plátky a dejte do malé misky s trochou vody. Tu poté vložte do mikrovlnky. Zapněte ji zhruba na pět minut. Díky citronu už nebude mikrovlnná trouba zapáchat, pomeranč zachytí mastnotu a pára uvolní spečeniny.

Poté misku vytáhněte ven a vlhkým hadříkem mikrovlnku zevnitř umyjte. Nebude vám to trvat dlouho, protože veškerá špína se uvolnila. Bude stačit, když ji pouze setřete.

Nachystejte si mokrý hadr

Pokud v domácnosti nemáte citron s pomerančem, sůl, nebo ocet, postačí vám obyčejný hadřík. Vytáhněte si skleněný tác. Namočte hadr a vyždímejte ho tak, aby z něj nekapala žádná voda. Položte ho na tác a vložte do mikrovlnky.

Mikrovlnku zapněte opět přibližně na pět minut. Z hadru se voda vypaří a díky tomu se odmočí zaschlá špína. Poté mikrovlnou troubu umyjte. Myslete na to, že dovnitř nemůžete za žádných okolností dát suchý hadr, protože by mohl začít hořet! Dále čtěte: Jak se zbavit mastnoty na kuchyňské lince.

Reklama
Nejčtenější články
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Meghan Markle obviněna vlastní sestrou z nezájmu o otce. Ten dostal mrtvici

Styl

Už jste poznali sílu adaptogenů? Pokud ne, je čas vyzkoušet byliny, které se v čínské medicíně...

Tech

Čína má nebezpečnou autonomní loď plnou autonomních dronů, které mohou operovat ve vzduchu, v terénu i...

Zavřít reklamu