Jak snadno a rychle vyčistit mikrovlnku

Špinavá mikrovlnka je noční můra
📷
Další 3 fotografie v galerii
 Tipy a inspirace 
25. října 2019 07:58 / Depositphotos
  0   0
Mytí mikrovlnky patří k nejméně oblíbeným činnostem v kuchyni. Pokud ji používáte často, patrně vás její čistění štve. Stačí, abyste jídlo zapomněli přikrýt poklopem, a v mikrovlnce se objeví hotová spoušť. Zjistěte, jak mikrovlnou troubu vyčistit bez velké námahy.

Mikrovlnná trouba potřebuje jednou za čas důkladnou očistu, aby z ní zmizely veškeré nečistoty. Přece jen slouží k ohřevu jídla, takže byste ji neměli zanedbávat. Pokud mytím mikrovlnky nechcete strávit hodně času, zjistěte, jak ji vyčistit rychle.

Mikrovlnku odmastíte solí

K odmaštění mikrovlnné trouby nepotřebujete žádné speciální čisticí přípravky. Vystačíte si s kuchyňskou solí. Jde sice spíše o babskou radu, ale funguje. Nasypejte do mikrovlnky sůl a na několik minut ji zapněte. Díky žáru sůl zhnědne a vy ji můžete vymést. Poté už stačí jen mikrovlnou troubu vevnitř setřít mokrým hadříkem.

Ocet zvládne vše

Ocet je univerzální domácí čistič, který vám pomůže i s mytím mikrovlnné trouby. Nachystejte si malou misku s trochou vody, do které nalijte dvě polévkové lžíce octa. Misku vložte do mikrovlnky, kterou zapněte na plný výkon zhruba na čtyři až pět minut.

Hned poté misku s octovou vodou vyndejte a nachystejte si mokrý hadřík. Nyní vnitřek mikrovlnné trouby umyjte. Půjde vám to snadno díky páře z octové vody.

Citron a pomeranč vám ulehčí práci

Nachystejte si citron s pomerančem. Obě ovoce nakrájejte na plátky a dejte do malé misky s trochou vody. Tu poté vložte do mikrovlnky. Zapněte ji zhruba na pět minut. Díky citronu už nebude mikrovlnná trouba zapáchat, pomeranč zachytí mastnotu a pára uvolní spečeniny.

Poté misku vytáhněte ven a vlhkým hadříkem mikrovlnku zevnitř umyjte. Nebude vám to trvat dlouho, protože veškerá špína se uvolnila. Bude stačit, když ji pouze setřete.

Nachystejte si mokrý hadr

Pokud v domácnosti nemáte citron s pomerančem, sůl, nebo ocet, postačí vám obyčejný hadřík. Vytáhněte si skleněný tác. Namočte hadr a vyždímejte ho tak, aby z něj nekapala žádná voda. Položte ho na tác a vložte do mikrovlnky.

Mikrovlnku zapněte opět přibližně na pět minut. Z hadru se voda vypaří a díky tomu se odmočí zaschlá špína. Poté mikrovlnou troubu umyjte. Myslete na to, že dovnitř nemůžete za žádných okolností dát suchý hadr, protože by mohl začít hořet! Dále čtěte: Jak se zbavit mastnoty na kuchyňské lince.

Eva Vogelová | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Věda & Vesmír

Dříve se hojně jedla zvířata, která bychom dnes na talíři rozhodně mít nechtěli

Tech

Na co si dát pozor při výběru sportovního náramku či chytrých hodinek, abyste nebyli zklamaní

Dům a zahrada

Červenec na zahradě je ve znamení práce. Je třeba hnojit, zalévat i sklízet plody

Zavřít reklamu