Nemůžete se zbavit mastnoty na kuchyňské lince? Víme, jak na to

 Tipy a inspirace 
13. října 2019 15:05 / Eva Vogelová
  0
📷
4 fotografie v galerii
Mastnota se špatně umývá, ale jde to i bez čističů Depositphotos
Pokud často vaříte, pravděpodobně máte neustále špinavou kuchyň od mastnoty. Většinou se zachycuje na sporáku, digestoři a v troubě. Můžete ji však nečekaně nalézt i kdekoliv na kuchyňské lince. Dostat ji dolů není jednoduché. Jak to udělat, aniž byste si museli pořizovat drahé čisticí prostředky z obchodu?

Mastnota se může dostat i na madla od šuplíků či na vypínač, pokud ho máte kousek od kuchyňské linky. Stačí něco smažit na oleji, který vám bude prskat do všech strach a najednou je kuchyňská linka téměř celá zamaštěná. Umývá se velmi těžko. Zjistěte, jak na to, abyste se při mytí moc nenadřeli.

Kypřící prášek do pečiva

S kypřícím práškem do pečiva můžete vyčistit téměř cokoliv. Smíchejte ho s trochou vody, aby vám vznikla hutná kašička a důkladně s ním potřete mastná místa. Poté už je jen opláchněte vodou. S kypřícím práškem do pečiva vám uklízení půjde snadno.

Olej

Máte špinavou kuchyňskou linku od oleje? V tom případě na její odmaštění můžete použít zase olej. Pokud nemáte po ruce žádný čistící přípravek, který by vás té mastnoty zbavil, postačí vám slunečnicový nebo olivový olej.

Nalijte olej na čistý hadr, kterým vyčistíte veškerou mastnotu v kuchyni. Olej si poradí i s mastnotou, která je zaschlá už několik dní.

Ocet

Pokud zrovna nemáte po ruce ani olej, zkuste odstranit mastnotu s octem. Klasický ocet dokáže odmastit veškeré povrchy v kuchyni. Nemusíte se bát ho použít na plynový sporák, digestoř, lednici, vypínače nebo třeba kuchyňskou desku.

Připravte si lžíci octa, půl lžíce soli a lžíci vody. Tyto ingredience smíchejte dohromady a s vytvořenou směsí začněte kuchyňskou linku umývat. Když budete čistit digestoř, nezapomeňte umýt i mřížku, ta totiž bývá také plná mastnoty.

Jedlá soda

Jedlá soda je další univerzální čistič do domácnosti. Pokud nechcete používat čisticí prostředky z obchodu, ale přírodní, vsaďte na jedlou sodu. Nachystejte si menší hrnek plný vody a zhruba tři až čtyři malé lžíce jedlé soby. Ingredience smíchejte a můžete začít uklízet.

Můžete vzít hadřík, který do směsi namočíte a potřete s ním mastná místa, nebo jedlou sodu nalijte do rozprašovače. Tím mastné skvrny postříkáte a necháte několik minut působit. Poté je setřete mokrým hadříkem. (Dále čtěte: Zjistěte, co v domácnosti dokáže obyčejná sůl).

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Victoria Beckham prozradila, jak cvičí a udržuje si postavu. Tuto ověřenou techniku můžete vyzkoušet také

Styl

Skutečně teplé mléko pomáhá lépe usnout, nebo jde jen o mýtus?

Dům a zahrada

Nepodceňujte klování a agresivitu mezi slepicemi. Zabraňte katastrofě včas

Zavřít reklamu