Změřit správně místnost se zdá být snadné, ale hodně lidí při tom chybuje

 Rekonstrukce 
04. října 2019 12:50 / Marie Popelková
  0   0
📷
4 fotografie v galerii
Při měření místností dělá mnoho lidí chyby Depositphotos
Snad každý čas od času potřebuje ve svém bytě něco předělat a při této příležitosti si musí například spočítat velikost podlahy, výšku skříněk nebo zjistit, zda se na plánované místo vybraný stůl skutečně vejde. Práce s metrem se zdá být snadná, přitom právě při této činnosti nadělá mnoho lidí řadu chyb, což jim ve výsledku značně zkomplikuje život.

Pokud jste si už několikrát v praxi ověřili, že metr není váš kamarád, je lepší raději přeměření místnosti přenechat odborníkovi. Není to žádná ostuda a je to rozhodně lepší řešení, než si domů přinést o pár centimetrů menší koberec nebo drahou skříň, která se vám do místnosti o několik milimetrů nevleze. Známé úsloví, které člověka nabádá dvakrát měřit a jednou řezat, je více než pravdivé. Pokud chcete měření místnosti přeci jen zvládnout sami, držte se nejen tohoto úsloví, ale i dalších praktických rad.

Nejde jen o prosté míry

Pokud si myslíte, že stačí vzít do ruky metr, přiložit ho ke zdi a takto něco změřit, jste na velkém omylu. Nejde totiž jen o výšku, délku nebo hloubku, ale musíte se pozorně podívat i na nejbližší okolí. Jinak vás může čekat nepříjemné překvapení. Napříkad můžete zjistit, že velká šatní skříň se vám sice do místnosti perfektne vejde, ale zcela zakryje vypínač nebo vám znemožní přístup k zásuvkám, které hojně využíváte. A nebo se ukáže, že skříň stíní pracovní ploše, která na ni navazuje.

Na detailech záleží

Pokud se tedy chcete vyvarovat podobných nepříjemných překvápek, vždy se dívejte i po detailech, například po zásuvkách, po světlech, přemýšlejte o rozvodech tak, aby nebylo třeba je nějak drasticky měnit, ale zároveň vše do sebe ideálně zapadlo. Pečlivost a důkladné promyšlení všech maličkostí se totiž rozhodně vyplatí.

Nejčastější chyby při měření

  • Otevírání skříní a šuplíků - málokdo si uvědomí, že i na tom záleží, lehce se stane, že při otevření dveře či šuplíky nejdou zcela nebo dokonce vůbec otevřít.
  • V kuchyni je třeba o umístění spotřebičů hodně přemýšlet. Například když postavíte chladničku blízko k oknu nebo na osluněnou stěnu, ke sporáku či radiátoru, zvýšíte tím výrazně její spotřebu. Dbejte i na to, aby skříně a šuplíky šly pohodlně otevírat a měli jste všude dobrý přístup dovnitř. O tom, jak si správně zařídit kuchyň, jsme psali zde.
  • Častou chybou při měření místnosti je také zapomínání na zdroje - voda a elektřina - absence zásuvek, světelných zdrojů apod. Tyto omyly pak vedou k dalšímu kopání nebo sekání do zdí.
  • Lidé také málo myslí na ostatní prvky v místnosti - např. že ke skříni bude ještě křeslo či oblíbená květina, která se tam pak třeba nevejde.
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Hvězda Stardance se jako první Češka v historii stala hlavní múzou slavného karnevalu v Riu

Styl

Magnety a hračky, které obsahují baterie, mohou děti vážně ohrozit na životě. Dávejte si na ně dobrý...

Tech

Ruské námořnictvo ukázalo novou ponorku pro tichomořskou flotilu

Zavřít reklamu