Vypuďte z domu pavouky přípravkem, který jim vonět nebude. Vám naopak ano

Pavouci jsou sice užiteční, ale v domácnostech vítaní nejsou
📷
Další 3 fotografie v galerii
 Tipy a inspirace 
26. září 2019 09:07 / Depositphotos
  0   0
Stěhují se k vám do domu pavouci? Připravte si na ně jednoduchý roztok, který je od vašich dveří a oken odpudí.

Ano, narazit doma na pavouka nebývá nic příjemného. Sice je pravda, že pavouci jsou přirozenými insekticidy, kteří likvidují obtížný hmyz, ale to není dostatečný argument, proč si je doma udržovat. Než je však zabíjet, je lepší je z domu vyhnat. Humánní cestou.

Domácí je nejlepší

Skvělým prostředkem, který neublíží ani vám, ani pavoukům, jsou aromatické bylinky. K té nejlepší patří máta. Stačí si z ní připravit roztok, který pavoukům skutečně vonět nebude. V první řadě si připravte mátový olej. Můžete jej sice koupit, ale při přípravě domácího budete stoprocentně vědět, co obsahuje. Výroba mátového olejte je navíc hrozně jednoduchá a můžete jej využít i při celé řadě dalších problémů.

Potřebujete

  • 100g máty peprnné
  • 500 ml kvalitního oleje

Postup

Mátu nasekejte najemno, vložte do sklenice a zalijte olejem. Sklenici uzavřete víčkem a nechejte rostlinu týden macerovat. Výluh sceďte a mátu propasírujte. Vše opět zalijte olejem, ve kterým se louhovala, zavřete a nechejte další týden macerovat. Po této době už hotový olej přelijte do menších skleniček a uchovávejte na tmavém a chladném místě. 

Proti pavoukům

Na odpuzovací přípravek proti pavoukům vám postačí dvacet kapek mátového oleje, který dáte do menší lahvičky s rozprašovačem a dolijete jej vodou. Následně stačí láhev protřepat a máte hotový roztok, který pavoukům nebude vůbec vonět. A pokud jej ucítí, budou se držet radějí dál nebo zalezou třeba k sousedům.

Při migréně i nevolnostech

Olej můžete používat i k potírání atopické pokožky, k inhalaci při rýmě, zahlenění a kašli. Při migréně a bolestech hlavy jím potřeme čelo, olejem ošetřujeme i pohmožděniny, ekzémy a místa stižená revmatismem. Při žaludečních nevolnostech stačí užívat lžíci oleje denně. Mátovou esenci můžete použít i v domácnosti. Více tipů jsme psali zde.

Šárka Sokolská | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Věda & Vesmír

Ve středu Země se dějí nevysvětlitelné věci. Zemské jádro je nakřivo a vědci nevědí proč

Tech

Úvahy o technologiích, které by přinesly do praxe neviditelnost, jsou staré. Nyní se to však stává...

Dům a zahrada

U venkovního posezení by neměl chybět krb. Pomůže dotvořit nádhernou atmosféru

Zavřít reklamu