Vyzkoušejte sílu aspirinu. Dokáže zázraky s prádlem i v koupelně

Tato malá bílá pilulka je mnohem užitečnější, než si myslíte
📷
Další 4 fotografie v galerii
 Tipy a inspirace 
19. září 2019 10:08 / Depositphotos
  66   2
Tuto bílou pilulku polyká většina lidí ve chvíli, kdy na ně tzv. něco leze nebo je bolí hlava. Jenomže aspirin toho dokáže mnohem více. Obzvláště ve vaší domácnosti.

Před více než 120 lety se začala psát historie jednoho z nejužívanějších léků na světě – aspirinu. Postupem času se zjistilo, že léčí mnohem více problémů, než se původně tušilo. Pomáhá proti bolesti hlavy, svalů a kloubů. Používá se také k potlačení horečky. Výhoda aspirinu je i v tom, že pomáhá ředit krev a tím zabraňuje vzniku krevních sraženin, a tedy i mrtvice a infarktu. Ovšem další chytré hlavy přišly na to, že jeho účinná látka toho dokáže hodně také při domácím úklidu a dalších činnostech.

Účinný při praní

Tato malá tabletka v sobě ukrývá víc síly, než se může na první pohled zdát. Například vám může skvěle pomoci při praní bílého prádla. Buď můžete přidat rozdrcené tablety do pračky k pracímu prášku nebo namočte prádlo do vody, v níž jste rozpustili tablety aspirinu. Na litr vody dejte dvě pilulky. Bílé prádlo bude jako nové. Kromě toho si aspirin skvěle poradí se skvrnami od potu. Rozmíchejte asi čtyři rozdrcené tablety acylpyrinu v litru vody. Do této lázně namočte oblečení přibližně na tři hodiny. Následně vyperte jako obvykle.

Zlikviduje kámen

Vodní kámen a plíseň. Tato dvojice rozhodně není vítaná v žádné koupelně. Nemusíte však kvůli tomu kupovat žádné drahé prostředky. Stačí, když sáhnete po aspirinu a smícháte jej s vodou, do níž přidáte jedlou sodu či trochu octa. Směs naneste na problematická místa, nechejte chvíli působit a poté opláchněte horkou vodou. V případě potřeby proces zopakujte.

Dodá vzpruhu kytkám

Kyselina acetylsalicylová obsažená v aspirinu je skvělý prostředek, který se dá využít při pěstování pokojových rostlin. Dokáže totiž zahubit různé houbové infekce v půdě. Jednoduše napusťte vodu do konve, rozpustěte v ní jednu tabletu aspirinu a vodu nechejte jako obvykle den odstát. Pak ji promíchejte a zalijte květiny. Pokud jim budete tento roztok dopřávat jednou za měsíc, vaše květiny se vám za to odmění krásným růstem a bohatým květenstvím. Aspirin také můžete použít i pro řezané květiny. Přidejte lžičku rozdrcené tablety do vázy a můžete se kochat rozkvetlými květy o několik dní déle. Prodloužit trvanlivost vašich kytic vám pomohou i další pomocníci, o kterých jsme psali zde.

Šárka Sokolská | inStory.cz
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Věda & Vesmír

Vědci mají ambiciózní plán. Jedna biologická firma se chystá pomocí nových technologií vzkřísit...

Tech

Americká bezposádková loď umí sama vypouštět ty nejnebezpečnější rakety světa

Dům a zahrada

Využijte letní truhlíky i květináče a vytvořte si krásné podzimní dekorace. Hezké květinové aranžmá...

Zavřít reklamu