Pořiďte si do bytu truhlu po vzoru babiček

 Interier 
12. září 2019 16:53 / Bronislava Silná
  0   0
📷
4 fotografie v galerii
Truhla na nářadí poslouží i jako sedátko či pracovní plocha Pixabay
Současné možnosti pořízení různých kusů nábytku jsou opravdu obrovské. Do módy se opět vrací truhly na prádlo. Máme další informace.

V dřívějších dobách měli lidé jen velmi málo věcí a ty důležité skladovali v truhle. Skříně byly příliš složité a drahé. Dnes sice skříně máme, ale truhla nabízí i další využití a možnosti.

Výhody truhly

Truhla slouží zejména k dlouhodobějšímu uložení určitého prádla. Její velkou výhodou je, že v zavřeném stavu může sloužit podle provedení i jako lavice či odkládací plocha. Tím, že se méně často otevírá, se do ní také méně práší. Má-li truhla na jedné straně kolečka, můžete ji snadno převážet z místa na místo, podle potřeby. Truhla může být zajímavým doplňkem, který dodá vašemu bytu šmrnc. A může být úložným prostorem, který rychle spolyká vaše nevyžehlené prádlo a váš byt zůstane krásný a uklizený.

Nevýhody

Zásadní nevýhodou je, že máte menší přehled o tom, co je v truhle na dně. Pokud tedy patříte mezi zapomětlivé, udělejte si seznam věcí, který si připevníte na vnitřní stranu víka, abyste věděli, co v truhle máte. Ke zvážení je pořízení truhly v rodinách s malými dětmi. Víko truhly bývá těžké a zvídavé děti mohou víko sice nazdvihnout, ale obvykle nejsou schopné je zcela otevřít. Může tak dojít k úrazu snáz, než v případě klasické skříně.

Jak vybrat

Záleží samozřejmě na použití, které pro truhlu plánujete. Můžete si nechat vyrobit kopii staré truhly na zakázku od stolaře. Materiálem bude v tom případě masivní dřevo. Můžete ale také mít různé varianty truhly v podobě lavic s úložným prostorem, které koupíte v různých prodejnách s nábytkem. Ke zvážení jsou také různé varianty určené původně pro uskladnění podsedáků pro venkovní použití k zahradnímu nábytku. Některé kusy jsou velmi pěkné a jsou za rozumné ceny. Proč je tedy nepoužít i doma. Jejich konstrukce bývají buď dřevěné nebo kovové v kombinaci s plastem. Kdo nechce truhlu pohledově přiznat, ale potřebuje další úložný prostor v domácnosti, měl by uvažovat o koupi nízké truhly na kolečkách, která se vejde pod postel. Jiné vychytávky pro získání úložného prostoru v malém bytě pak najdete třeba zde.

Cena

Jako u jiného zboží i v případě truhly jsou ceny různé. Malé kusy ze dřeva stojí třeba jen dva tisíce. Větší z kovu a plastového výpletu jsou za tři tisíce a více. Sedačky s úložným prostorem pak pořídíte od pěti tisíc. Truhla na zakázku však bude stát podstatně více. Pokud po takové toužíte, možná byste se měli rozhlížet po různých bazarech anebo prohlédnout půdu u příbuzných. Dají se tam totiž najít i dost zajímavé kusy.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Felix Slováček po cévní mozkové příhodě září: Doktor mi nezakázal mi ani dobré jídlo, ani erotiku

Styl

Sexuální násilí má nejen psychické, ale také dlouhodobé fyzické dopady

Tech

Jak na instalaci Windows 11 na nepodporovaných PC. Krok za krokem

Zavřít reklamu