Barový pult je velmi praktický a hodí se do každé kuchyně. Jak ho vybrat?

 Interier 
21. září 2019 11:16 / Eva Vogelová
  0
📷
13 fotografií v galerii
Barový pult můžete mít i v kuchyni, kde není moc místa Depositphotos
Barový pult se hodí zejména do kuchyně, kde je málo místa. Vizuálně přehradí jednu místnost, ve které se nachází kuchyňský kout a třeba obývací pokoj. Pořízením barového pultu rozhodně žádnou chybu neuděláte. Podle čeho byste si ho měli vybrat?

Barový pult nahradí jídelní stůl. Můžete u něj jíst, připravovat jídlo a případně v něm skladovat nějaké kuchyňské potřeby. Dalším pozitivem je, že vypadá hezky. Můžete si ho pořídit v různých barvách a tvarech, takže se hodí do každé kuchyně.

Barový pult ještě dlouho nevyjde z módy, protože je oblíbený pro svoji praktičnost a pěkný design, přesto má však jednu nevýhodu. Pokud u něj budete vysedávat často, mohou vás začít bolet záda. Doporučujeme ho používat opravdu jen na činnosti spojené s jídlem.

Materiál barového pultu

Při výběru barového pultu se musíte v prvé řadě zaměřit především na materiál, ze kterého je vyroben. Nejčastěji se vyrábí z kovu, dřeva, dřevotřísky nebo zdiva. Materiál by měl být kvalitní a pevný, aby vám v kuchyni vydržel co nejdéle.

Nesmíte zapomenout na výběr pláště u barového pultu, který si můžete nechat udělat z umělého či přírodního kamene, dřeva nebo kovu. Při výběru materiálu byste rozhodně měli zohlednit, aby ladil s vaší kuchyní.

Rozměry barového pultu

Rozměry si zvolte podle toho, kolik máte na barový pult v kuchyni místa. Měli byste si však dát pozor na výšku. Ta by měla být v rozmezí okolo devadesáti až sto třiceti centimetrů. Pokud by byl nižší, jídlo by se vám u něj nepřipravovalo pohodlně.  

Deska barového pultu by měla přesahovat pult alespoň o dvacet pět centimetrů směrem k židlím, abyste tam měli dostatek místa na nohy. Pokud si koupíte vysoký barový pult, pořiďte si k němu i opěrku na nohy, abyste si je nemuseli opírat pouze o židli nebo jimi pohupovat ve vzduchu.

Barové židle

Barové židle k pultu neodmyslitelně patří. Velikostně se musí přizpůsobit barovému pultu, takže je vybírejte až ve chvíli, kdy budete mít pult. Optimální výška barových židlí je šedesát až osmdesát centimetrů. Od barového pultu by měly být vzdálené zhruba třicet centimetrů.

Barové židle se nejčastěji vyrábí z kovu. Pořiďte si raději židli s opěradlem, protože by vás z ní jinak mohla bolet záda. Pokud si plánujete zařídit nově celou kuchyň, věnujte velkou pozornost rozmístění povrchů a spotřebičů.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Hazard nesnáším. Někdy ale neodolám a sázím, přiznává Andrea Kalivodová

Styl

Heřmánek je snadno dostupný přírodní pomocník. Zklidní úzkosti a dokáže zlepšit trávení i pleť

Dům a zahrada

Snadný a účinný trik na odolnou mastnotu v kuchyni. Použijte obyčejný olej