Čím dodáte koupelně nový šmrnc? Přemýšlejte o volně stojící vaně

 Interier 
25. září 2019 11:02 / Eva Vogelová
  0   0
📷
9 fotografií v galerii
Volně stojící vana vypadá luxusně Depositphotos
Plánuje si zařídit novou koupelnu? Chtěli byste v ní mít něco neobvyklého? Vsaďte na volně stojící vanu. Vypadá opravdu hezky, ale není ji jednoduché zprovoznit a musíte na ni mít v koupelně dostatek místa. Výsledek však bude stát za to.

Samostatně stojící vana je luxusní, vyčaruje vám v koupelně skvělou atmosféru. Nejde však o jednoduchou a levnou záležitost. Předtím, než si volně stojící vanu pořídíte, musíte promyslet několik věcí.

Nenechte se odradit od náročné instalace

Samostatně stojící vana potřebuje přístup minimálně ze tří stran. Dobře si rozmyslete, kam ji umístíte, protože musí mít hodně místa. Nehodí se do stísněného prostoru. Nemusí se nijak opírat o zeď, bude stát přímo na podlaze. Znamená to, že musí splnit speciální zátěžové nároky.

To není ještě vše, co budete muset řešit. Kvůli volně stojící vaně budete muset patrně řešit nový rozvod vody pod podlahou a odtokový kanál. Možná to pro vás bude trochu oříšek. Budete si muset rozmyslet, zda chcete mít volně stojící baterii, či integrovanou.

Už teď vám musí být jasné, že půjde o finančně nákladnou záležitost. Nenechte se tím odradit. Ve chvíli, kdy vyřešíte všechny potíže spojené s volně stojící vanou, budete rádi, že jste se pro ni rozhodli.

Zvolte si materiál

Výběr materiálu už nebude tolik komplikovaný jako přechozí body. Volně stojící vany se vyrábí hned z několika různých materiálů. Zvolte si ten, který vám bude nejvíce vyhovovat.

Litý mramor

Vany z mramoru jsou opravdu kvalitní. Charakterizují se velmi dobrou pevností a stabilitou. Odolávají mechanickému poškození. Vany z litého mramoru mají však háček, váží totiž zhruba metrák, což nemusí svědčit vaší podlaze a stojí několik desítek tisíc.

Quaryl

Quaryl kombinuje vlastnosti akrylu a křemene. Jde o poměrně nový materiál, který je hladký a bez pórů. Má vysoce lesklý a protiskluzový povrch. Není náchylný k poškrábání.

Akrylát

Výhodou akrylátových van je poměrně nízká nosnost a finanční dostupnost. Problém je, že se může snadno mechanicky poškodit a poškrábat. Akrylát lze však vybrousit, čímž škrábance téměř zmizí.

Litina

Litinová smaltovaná vana je pro ty z vás, kteří preferují kvalitu. Voda v ní vydrží teplá opravdu dlouho a je pevná. Navíc tlumí i zvuk a vypadá opravdu dobře. Pokud plánujete rekonstruovat i kuchyň, přečtěte si, jak vybrat barový pult.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Sandra Nováková popsala hádky s partnerem. Živěji, než byste čekali

Styl

Památka zesnulých nebo Halloween? Jak se slaví svátek mrtvých napříč světem

Dům a zahrada

Než přijdou Dušičky, vyčistěte náhrobky. Na každý materiál platí něco jiného

Zavřít reklamu