Vybíráme otopný žebřík do koupelny

 Interier 
25. srpna 2015 14:05 / Marie Popelková
  0   0
📷
1 fotografie v galerii
Elektrické topné žebříky jsou ideálním řešením doplňkového vytápění do koupelny.  Internet
Chcete si v koupelně skutečně odpočinout, uvolnit se po náročném dni, "vypnout"? Jenže správná relaxace se nemůže odehrávat v místnosti, kde je zima, kde vás zebe podlaha, kde vám naskakuje husí kůže, jakmile vystrčíte z horké vany byť jen palec u nohy. Chce to pořádné a účinné vytápění.

Při rekonstrukci zvítězí elektrický

Při rekonstrukcích bytu si nejčastěji budeme pořizovat topný žebřík na elektřinu, protože je to nejjednodušší řešení.

Žebříky se připojují buď do běžné zásuvky, anebo je lze nechat elektrikářem připojit do sítě napevno, do podmítkové krabice. Regulace teploty v místnosti je zajištěna termostatem. Výhodné je, když si koupíme ty, který je již termostatem rovnou vybaven a nebudeme ho tedy muset dokupovat. Jestli bude termostat programovatelný, o to lépe. Tak si budeme moci sami nastavit teplotu, na jakou a kdy chceme temperovat. Tak také nebudeme zbytečně platit za elektřinu. manuálním či programovatelným, který bývá součástí dodávky /topné tyče/ nebo ho lze dokoupit. Termostat můžeme ovládat buď ručně, nebo naprogramovat k samostatnému zapínání a vypínání v nastavených hodinách na požadovanou teplotu místnosti.

Další typ žebříku je čistě teplovodní, kdy se otopné těleso prodává bez topného média. Připojí se totiž na systém etážového topení. Manipulace se žebříkem je pak stejná jako u ústředního topení, jedná se o kohoutek nasazený na ventil otopného žebříku.

No a poslední je žebřík teplovodní s elektrickou topnou tyčí. Ten je de facto spojením obou žebříků předchozích. Otopné těleso trh poskytuje pouze bez topného média. Je to z toho důvodu, že se bude připojovat ke stávajícímu topení. Obsahem žebříku je již instalovaná elektrická tyč, a právě proto se žebřík v letním období připojí do elektrické sítě, nesmíme ovšem zapomenout uzavřít hlavici žebříku, aby ohřívaná voda neodtékala do dalších částí topného systému.

Jaký výkon zvolit?

V každém případě věnujeme pozornost výkonu topných žebříků. Instalujeme-li ho pouze jako sušák, který nám ručníky příjemně prohřeje, spokojíme se s provedením menším výkonem. Naopak u žebříku, který bude sloužit i jako topné těleso, musíme počítat s potřebným výkonem pro danou místnost. Existuje výpočet pro výkon radiátoru v závislosti na velikosti vytápěné místnosti, použitém zdivu, zateplení, počtu oken, světové straně atd. (na 1 m3 zhruba 50 W výkonu). Při rekonstrukci koupelny vám potřebný výkon spočítá projektant, který bude připravovat projekt koupelny, poradit by vám měli umět i v koupelnovém studiu.
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Sandra Nováková popsala hádky s partnerem. Živěji, než byste čekali

Styl

Těchto dvanáct jídel pleť skutečně nesnáší. Raději se jim vyhýbejte

Dům a zahrada

Než přijdou Dušičky, vyčistěte náhrobky. Na každý materiál platí něco jiného

Zavřít reklamu